تاريخچه المپيادهاي جهاني شطرنج سال 2004(3)

تاریخ ثبت مقاله: 1391/09/02

نقل از رخ Xرخ

تاريخچه المپيادهاي جهاني شطرنج سال 2004

سی و ششمین المپیاد :

جمعه 24 مهر - 15 اكتبر

دور اول: 7 بازي 7 امتياز – آفرين به بچه هاي ايران!

تيم هاي ملي شطرنج مردان و زنان ايران در دور اول سي و ششمين المپياد جهاني شطرنج خوش درخشيدند و با کسب تمام امتيازات ممکن حريفان خود را از پيش رو برداشتند.
تيم مردان ما که با شماره 52 جدول مانند دو المپياد اخير در اواخر نيمه اول جدول رده بندي اوليه قرار گرفته، در دور نخست به مصاف تيم فيجي (تيم 117 جدول) مي رود. بچه هاي ايران با ترکيب اصلي، 4 بر صفر حريف خود را شکست مي دهدند. 128 تيم در اين رقابتها حضور يافته اند. روسيه شانس اول قهرماني نمي تواند دور اول امتياز کامل را کسب کند و با توجه به تساوي خاليفمن با حريف آندورايي (سيمونت با ريتينگ 2300!) نيم امتياز از دست مي دهد. هند نيز بدون استفاده از آناند به سختي و با نتيجه 2.5 بر 1.5 اروگوئه را شکست مي دهد.
28 تيم در دور اول موفق مي شوند 4 بر 0 پيروز شوند.
در گروه زنان دختران ايراني که براي اولين با در رده بندي اوليه در نيمه بالاي جدول جاي گرفته اند با ترکيب پريدر، پورکاشيان و نوابي به مصاف تاجيکستان (تيم 85 جدول) مي روند و سه بر صفر به پيروزي مي رسند. اکثر مدعيان در رقابتهاي بانوان نمي توانند امتياز کامل کسب کنند. چين, روسيه، آمريکا و گرجستان همگي با نتيجه مشابه 2.5 بر نيم پيروز مي شوند.
در دور دوم تيم مردا ايران مقابل سوئد قرار خواهد گرفت و تيم زنان به مصاف مولداوي مي رود.

R1-M

Iran

4 0 Fiji
GM-Ghaem Maghami (2558) 1 0 Bancod
IM-Mahjoob(2455) 1 0 Kumar(2036)
IM-Moradi(2445) 1 0 Prasad(1803)
FM-Mallahi(2383) 1 0 Gautam(1969)

R1-W

Tajikistan 0 3 Iran
Nuritdinova 0 1 WIM-Paridar(2242)
Nuritdinova L 0 1 WIM-Pourkashiyan(2217)
Antonova N 0 1 WFM-Navabi(2107)

شنبه 25 مهر - 16 اکتبر

دور دوم: شکست پسران و تساوي دختران

در دور دوم رقابتها تيم ملي مردان ايران مقابل سوئد (تيم 25 جدول)  2.5 بر 1.5 شکست خورد. سوئديها که در دور اول به دو بازيکن اصلي خود يعني آگرست و اولافسون استراحت داده بودند و با اين وجود مقابل ليبي با امتياز کامل پيروز شده بودند، دردور دوم با ترکيب اصلي به مصاف ايران رفتند. در اين ديدار قائم مقامي، محجوب و الشن مرادي سه تساوي ارزشمند به دست آوردند و امير ملاحي مقابل حريف خود شکست خورد. با اين نتيجه مجموع امتيازات ما به 5.5 رسيد و فعلا در رده 32 جدول قرار گرفتيم. در دور سوم تيم ايران بايد رودرروي تيم قدرتمند آمريکا قرار گيرد. اين دو تيم در المپيادهاي گذشته تا کنون 5 بار باهم بازي کرده اند که همواره پيروزي از آن آمريکايي ها بوده است.  
در ساير رقابتهاي گروه مردان از ميان ديگر تيم ها 4 امتيازي، اوکراين و جمهوري چک بازهم موفق شدند حريفان خود را 4 بر 0 شکست دهند تا با 8 امتياز در صدر جدول قرار گيرند. از اتفاق هاي جالب اين دور مي توان به پيروزي 3 بر 1 روسيه مقابل سوئيس و برتري موروزويچ برابر کورچنوي روي ميز اول، تساوي اسپانيا با آرژانتين و آمريکا با ليتواني، شکست آلمان و مجارستان و اولين بازي آناند براي هند همراه با پيروزي 3.5 بر 0.5 هند مقابل کاستاريکا اشاره کرد.
در گروه زنان تيم ايران موفق مي شود تيم نسبتا قدرتمند مولداوي (تيم شماره 25 جدول) را متوقف کند و همه را به ياد درخشش فوق تصور اين تيم در المپياد سي و پنجم بياندازد. با اين نتيجه در پايان دور دوم تيم ايران با 4.5 امتياز در رده بيستم قرار مي گيرد. دختران ما در دور سوم مقابل يونان بازي خواهند کرد. در رقابتهاي زنان فعلا مدعيان در سايه حرکت مي کنند و آلمان و قزاقستان با 6 امتياز صدرنشينند.

Sweden 2.5 1.5

Iran

GM - Evgenij Agrest (2604) 0.5 0.5 GM-Ghaem Maghami (2558)
GM - Ulf Underson (2580) 0.5 0.5 IM-Mahjoob(2455)
GM - Tiger Hillarp Persson (2523) 0.5 0.5 IM-Moradi(2445)
IM - Johan Hellsten (2564) 1 0 FM-Mallahi(2383)

R2-W

Moldova 1.5 1.5 Iran
WGM - Svetlana Petrenko (2323) 1 0 WIM-Paridar(2242)
WGM - Elena Partac (2259) 0 1 WIM-Pourkashiyan(2217)
WIM - Karolina Smokina (2267) 0.5 0.5 WFM-Navabi(2107)

يکشنبه 26 مهر - 17 اکتبر

دور سوم: سومين پيروزي 4 بر 0 اوکرايني ها

تيم ملي اوکراين که در دو بازي اول خود با امتياز کامل پيروز شده بود, در دور سوم به لطف درخشش ايوانچوک و پونوماريوف, مقابل جمهوري چک سومين پيروزي 4 بر صفر پياپي خود را جشن گرفت تا يک رکورد جالب به نمايش بگذارد. در ديگر ديدارهاي مهم دور سوم اسرائيل 3 بر 1 ازسد صربستان و مونتنگرو گذشت، بلغارستان با همين نتيجه اسلواکي را شکست داد و روسيه 4 بر 0 سوئد را درهم کوبيد.
تيم ايران با ترکيب اصلي مقابل آمريکا (تيم شماره 10 جدول)  نتوانست کاري از پيش ببرد و متحمل شکست سنگين 3.5 بر 0.5 شد. نيم امتياز ما را احسان قائم مقامي روي ميز يک مقابل الکساندر اونيچوک جوان روسي الاصل آمريکا به دست آورد. با اين نتيجه تيم ايران با 6 امتياز تا رده 63 جدول سقوط مي کند.
در جدول رده بندي تا پايان دور سوم اوکراين با 12 امتياز صدرنشين است و سه تيم اسرائيل، بلغارستان و روسيه با 1.5 امتياز کمتر در رده هاي بعدي قرار دارند. در دورچهارم ايران به مصاف مغولستان خواهد رفت و در صدر جدول روسيه با اوکراين و اسرائيل با بلغارستان ديدار خواهند کرد.
اما در رقابتهاي زنان دختران ايران يک نتيجه خوب ديگر گرفتند و يونان (تيم 17 جدول) را متوقف کردند. اين بار نوبت شادي پريد بود که حريف خود را شکست دهد، در حالي که آتوسا پورکاشيان مغلوب شد و شيرين نوابي باز هم مساوي کرد. با کسب 1.5 امتيازديگر مجموع امتيازهاي بچه هاي ما به 6 رسيد تا در رده 21 جدول قرار گيرند. حريف دور بعد ما لتوني خواهد بود.
در صدر جدول آلمان 2.5 بر 0.5 قزاقستان را شکست داد و چين 3 بر 0 لتوني را از پيش رو برداشت. تا پايان دور سوم آلمان و چين با 8.5 امتياز پيشتازند.

United States 3.5 0.5

Iran

GM - Alexander Onischuk (2653) 0.5 0.5 GM-Ghaem Maghami (2558)
GM Alexander Shabalov (2608) 1 0 IM-Mahjoob(2455)
GM Alexander Goldin (2620) 1 0 IM-Moradi(2445)
GM Boris Gulko (2600) 1 0 FM-Mallahi(2383)

R3-W

Iran 1.5 1.5 Greece
WIM-Paridar(2242) 1 0 IM Dembo (2396)
WIM-Pourkashiyan(2217) 0 1 WGM Botsari (2362)
WFM-Navabi(2107) 0.5 0.5 WIM Fakhiridou (2258)

دوشنبه 27 مهر - 18 اکتبر

دور چهارم: ياران ايوانچوک فاتح نبرد بزرگ

در دور چهارم تيم هاي شماره يک و دو جدول به نوعي فينال زودرس مسابقات را برگزار کردند. نبرد اوکراين و روسيه به لطف پيروزي ايوانچوک بر موروزويچ به سود اوکراين خاتمه يافت تا اوکرايني ها با 14.5 امتياز صدر جدول را نگه دارند. آيا اين نتايج درخشان تا پايان رقابتها ادامه خواهد داشت؟ در ديگر بازيهاي حساس اسرائيل بلغارستان را شکست داد و با 14 امتياز در يک قدمي صدرنشين قرار گرفت. اسپانيا نيز 3.5 بر 0.5 مقدونيه را مغلوب کرد تا به همراه روسيه و اسلواکي با 12 امتياز در رده هاي بعدي قرار گيرند.
بچه هاي ما در اين دور خوب نتيجه گرفتند و 3 بر 1 مغولستان (تيم شماره 67 جدول) را شکست دادند. قائم مقامي، مرادي و قانع که براي اولين بار در ترکيب تيم قرار گرفته بود بردند و محجوب برابر حريف استاد بزرگ خود شکست خورد. با اين نتيجه تيم ايران با 9 امتياز در رده 53 جدول قرار مي گيرد و در دور پنجم بايد به مصاف استوني برود.
در گروه زنان بچه هاي ما اولين باخت را متحمل شدند و مقابل لتوني (تيم 26 جدول) 2 بر يک شکست خوردند. پريدر يک پيروزي جالب توجه ديگر کسب کرد درحالي که پورکاشيان و ماهيني کاري از پيش نبردند. تا اينجاي کار ايران با 7 امتياز بيست و نهم است و در دور بعد بايد با تيم ب اسپانيا بازي کند. اما در صدر جدول رقابتهاي بانوان چين با پيروزي 2.5 بر 0.5 بر آلمان گوي صدرنشيني را از دست ژرمن ها ربود. پس از چين 11 امتيازي، روسيه، اوکراين و انگليس با 9.5 امتياز در رده هاي بعدي قرار دارند.

واسِلي ايوانچوک، پايه گذار پيروزي اوکراين بر روسيه

Iran

3 1 Mongolia
GM-Ghaem Maghami (2558) 1 0 GM - Sharavdorj (2466)
IM-Mahjoob(2455) 0 1 GM - Hatanbaatar (2427)
IM-Moradi(2445) 1 0 FM - Erhembayar (2332)
Ghane (2376) 1 0 FM - Byambaa

R4-W

Iran 1 2 Latvia
WIM-Paridar(2242) 1 0 WGM - Erneste (2310)
WIM-Pourkashiyan(2217) 0 1 WIM - Rogule (2295)
Mahini (2166) 0 1 WIM - Berzina (2240)

سه شنبه 28 مهر - 19 اکتبر

دور پنجم: شکست تيمهاي ايران

تيم مردان ايران امروز مقابل استوني (تيم 33 جدول) تن به شکست 1.5 بر 2.5 داد. احسان قائم مقامي با استاد بزرگ کولائوتس که در غياب يان الوست روي ميز يک قرار گرفته بود، مساوي کرد، مرادي شکست خورد، ملاحي مساوي کرد و قرباني در اولين بازي خود نيم امتياز براي ما به دست آورد. با اين نتيجه ايران در پايان دور پنجم با 10.5 امتياز در رده قرار 63 دارد و دور بعد بايد با تيم اتحاديه شطرنج معلولان جسمي (IPCA)بازي کند.
اما در صدر جدول اوکراين و اسرائيل روي 4 ميز مساوي کردند، اسپانيا الف گرجستان را برد، روسيه اسلواکي را شکست داد، آذربايجان بوسني را مغلوب ساخت و هند از سد ارمنستان گذشت. با توجه به نتايج به دست آمده اوکراين با 16.5 امتيازدر صدر قرار دارد، اسرائيل با نيم امتياز کمتر دوم است و آذربايجان با 15 امتياز در جاي سوم قرار دارد. جالب آنکه تيم هاي آذربايجان، هند و فرانسه تا کنون هر 5 بازي خود را با پيروزي پشت سر گذاشته اند.
در رقابتهاي بانوان تيم ايران دومين شکست پياپي را متحمل شد. در برابر برابر تيم ب اسپانيا (تيم 42 جدول) پريدر و ماهيني مساوي کردند و نوابي بازي را واگزار کرد. با اين نتيجه تيم ما با 8 امتيازدر رده 36 قرار دارد و در دور بعد بايد با ازبکستان بازي کند. در دور پنجم چين با نتيجه 3 بر 0 انگليس را درهم کوبيد تا با 14 امتياز و سه امتياز بيشتر از رقيبان نزديک خود درصدر قرار گيرد.

خی يون قهرمان اسبق جهان روی ميز يک تيم ملی زنان چين

Iran

1.5 2.5 Estonia
GM-Ghaem Maghami (2558) 0.5 0.5 GM - Kulaots (2597)
IM-Moradi(2445) 0 1 IM - Veingold (2473)
FM-Mallahi(2383) 0.5 0.5 IM - Sepp (2455)
IM - Ghorbani (2343) 0.5 0.5 Seeman (2421)

R5-W

Spain B 2 1 Iran
WIM - Vega Gutierrez (2225) 0.5 0.5 WIM-Paridar(2242)
WFM - Trujillo Delgado (2155) 1 0 WFM - Navabi (2107)
WFM - Gutierrez Castillo (2119) 0.5 0.5 Mahini (2166)

چهارشنبه 29 مهر - 20 اکتبر

دور ششم: دختران ايران 3 ازبکستان 0

دور ششم با پيروزي تيم هاي ملي ايران همراه بود. در رقابتهاي مردان ايران 2.5 بر 1.5 تيم انجمن معلولان جسمي (تيم 74 جدول) را شکست داد. احسان قائم مقامي و شجاعت قانع بردند، محجوب مساوي کرد و قرباني شکست خورد. با اين نتيجه جمع امتيازهاي ايران به 13 رسيد تا در مکان 53 جدول قرار گيرد.
در بالاي جدول اوکرايني ها تيم جوان و بدون شکست آذربايجان را 2.5 بر 1.5 شکست مي دادند. ايوانچوک روي ميز يک با پيروي مقابل رجبوف و کسب 5.5 امتياز از 6 بازي تا کنون عملکرد با لاتر از ريتينگ 3000 به نمايش گذاشته است! اسپانيا نيز به لطف پيروزي شيروف، فرانسه را مغلوب مي کند و روسيه که با بازگشت سويدلر از سوئيس جاني تازه گرفته است، در يک ديدار توفاني اسرائيل را 3.5 بر 0.5 در هم مي کوبد. هند نيز 3 بر 1 مقابل هلند پيروز مي شود تا در دو بعد به مصاف اوکراين برود.
تا پايان دور ششم اوکراين با 19 امتياز پيشتاز است، روسيه با 18 امتياز در جاي دوم قرار دارد، بلغارستان (بدون در اختيار داشت توپالوف نامدار!) و هند با 17 امتياز در رده هاي بعدي ايستاده اند. در اين ميان هند تنها تيمي است که تمام بازيهاي خود را با پيروزي پشت سر گذاشته.
اما در رقابتهاي زنان بچه هاي ايران شاهکار کردند و ازبکستان (تيم 37 جدول) را 3 بر صفر از پيش رو برداشتند. با اين نتيجه درخشان جمع امتيازهاي  تيم ما به 11 رسيد تا در دره 21 جدول قرار بگيريم. حريف دور بعد ما سوئد خواهد بود. در بالاي جدول چين نزديک ترين رقيب خود يعني روسيه را 2 بر 1 برد تا فاصله 3 امتياز خود را حفظ کند. فرانسه نيز با همين نتيجه اوکراين را شکست داد. هم اکنون چين با 16 و فرانسه با 13 امتياز اول و دوم هستند.
تيمها پنجشنبه به استراحت مي پردازند و جمعه رقابتها از سر گرفته مي شود.

بازگشت پيتر سويدلر به ترکيب تيم ملی روسيه و اوج گيری روسها

R6-M

IPCA 1.5 2.5

Iran

FM - Mikheev (2352) 0 1 GM-Ghaem Maghami (2558)
Pukkila (2181) 0.5 0.5 IM-Mahjoob(2455)
IM - Zhidkov (2394) 0 1 Ghane (2376)
IM - Talla (2385) 1 0 IM - Ghorbani (2343)

R6-W

Iran 3 0 Uzbekistan
WIM-Paridar(2242) 1 0 Khamrakulova I (2217)
WIM-Pourkashiyan(2217) 1 0 WIM - Khegai (2239)
Mahini (2166) 1 0 WFM - Khamrakulova U (2123)

جمعه 1 آبان - 22 اکتبر

دور هفتم: اوکراين فاصله مي گيرد

در دور هفتم اوکراين صدرنشين مسابقات به ديدار هند که امسال از مدعيان به شمار مي رود و هر 6 بازي خود را با پيروي پشت سر گذاشته بود رفت. نبرد ايوانچوک با آناند روي ميز يک اين ديدار گل سر سبد رقابتهاي دور هفتم بود که مساوي شد، اما اوکراين به لطف برتري کارياکين نوجوان روي ميز 4، 2.5 بر 1.5 هند را شکست داد. در ديگر بازيها اسپانيا بر آذربايجان غلبه کرد و روسيه برابر بلغارستان دومين باخت خود را متحمل شد. ارمنستان نيز دومين شکست سنگين اسرائيل را رقم زد. با توجه به نتايج به دست آمده اوکراين با 21.5 امتياز نه تنها از صدر جدول تکان نخورد بلکه فاصله امتيازهاي خود را به عدد 2 رساند. به دنبال آنها روسيه, بلغارستان و ارمنستان با 19.5 امتياز در رده هاي بعدي قرار دارند.
تيم ايران در دور هفتم مقابل نروژ (تيم 43 جدول) 2.5 بر 1.5 شکست خورد. در اين رويارويي احسان قائم مقامي و شجاعت قانع، دو بازيکن بدون شکست ما مغلوب شدند، مرتضي محجوب برابر استاد بزرگ يوهانسن به يک پيروزي شيرين دست يافت و الشن مرادي با ديگر استاد بزرگ نروژي مساوي کرد. تا اينجاي کار ايران با 14.5 امتياز در رده 59 جدول قرار دارد و در دور بعد با پرتغال بازي خواهد کرد.
در رقابتهاي دختران نيز تيم ايران 2 بر يک از سوئد شکست خورد. در اين دور شادي پريدر به استراحت پرداخت و آتوسا پورکاشيان روی ميز يک با استاد بزرگ پيا کراملينگ که در چندين المپياد براي تيم ملي مردان سوئد به ميدان رفته بود مساوي کرد. شيرين نوابي نيز نيم امتياز به اردوي ايران آورد و مونا ماهيني مغلوب شد. همين يک امتياز باعث شد تيم ما زياد درجدول جابجا نشود و در رده 23 قرار گيرد. دختران ايران دور بعد با جمهوری چک بازی خواهند کرد.
در بالاي جدول چينيها 2.5 بر 0.5 فرانسه را بردند تا با 18.5 امتياز و 4 امتياز اختلاف با تيم دوم از حالا جشن قهرماني بر پا کنند. لهستان و ليتواني با 14.5 امتياز در رده هاي بعدي قرار دارند.

آناند و ايوانچوک در ديدار هند با اوکراين

R7-M

Iran

1.5 2.5 Norway
GM-Ghaem Maghami (2558) 0 1 GM - Agdestein (2589)
IM-Mahjoob(2455) 1 0 GM - Johannessen (2519)
IM-Moradi(2445) 0.5 0.5 GM - Ostenstad (2506)
Ghane (2376) 0 1 IM - Lie (2474)

R7-W

Iran 1 2 Sweden
WIM-Pourkashiyan(2217) 0.5 0.5 GM - Cramling (2477)
WFM - Navabi (2107) 0.5 0.5 WIM - Agrest (2238)
Mahini (2166) 0 1 Andersson (2168)

شنبه 2 آبان - 23 اکتبر

دور هشتم: پيروزي ايران بر اروپايي ها

دور هشتم با پيروزي هر دو تيم ملي کشورمان همراه بود. در رقابتهاي مردان، ايران موفق شد پرتغال (تيم 60 جدول) را 3 بر 1 شکست دهد. با اين نتيجه خوب جمع امتيازهاي ما به 17.5 رسيد و تا رده 49 صعود کرديم. تيم هاي 41 تا 50 همگي 17.5 امتيازدارند و از بخت بد ايران در دور بعد بايد به مصاف قويترين آنها يعني کرواسي برود.
در بالاي جدول مردان اوکراين يک نتيجه باورنکردني ديگرکسب کردند و بلغارستان شگفتي ساز مسابقات را 3.5 بر 0.5 شکست دادند. هند 2.5 بر 1.5 از سد اسپانيا ميزبان گذشت و روسيه با همين نتيجه برابر ارمنستان پيروز شد. تا پايان اين دور اوکراين با 25 امتياز اول است، روسيه با 22 امتياز در جاي دوم قرار دارد و هند و ارمنستان با 21 امتياز سوم و چهارم هستند.
در رقابتهاي بانوان نيز تيم ملي ايران به يک پيروزي شيرين دست يافت و 3 بر يک تيم قدرتمند چک (تيم 21 جدول) را مغلوب کرد. با اين 2 امتياز جمع امتيازهاي ما به 14 رسيد اما در همان رده 23 باقي مانديم. تيم هاي 18 تا 24 همگي 14 امتيازدارند و ايران در دور بعد بايد با بلغارستان 14.5 امتيازي بازي کند.
در دور هشتم و در صدر جدول چين هشتمين پيروزي خود را مقابل لهستان به دست آورد تا با 20.5 امتياز بيش از پيش به جام قهرماني نزديک شود. پس از چين ليتواني با 16.5 و روسيه و مجارستان با 15 امتياز در رده هاي بعد قرار دارند.

شيرين نوابی، از بازيکنان پيروز ايران در دور هشتم

R8-M

Portugal 1 3

Iran

GM - Fernandes (2431) 0 1 GM-Ghaem Maghami (2558)
IM - Rocha (2431) 0 1 IM-Mahjoob(2455)
FM - Pinheiro (2310) 1 0 FM-Mallahi(2383)
Costa (2284) 0 1 Ghane (2376)

R8-W

Czech Rep. 1 2 Iran
WGM - Jackova (2408) 1 0 WIM-Paridar(2242)
WIM - Sikorova(2252) 0 1 WIM-Pourkashiyan(2217)
WIM - Blazkova (2214) 0 1 WFM-Navabi(2107)

يکشنبه 3 آبان - 24 اکتبر

دور نهم: شادی پریدر قهرمان جهان را برد!

دور نهم المپیاد با یک نتیجه بی نظیر و خوشایند برای ایران همراه بود. شادی پریدر در دیدار ایران با بلغارستان موفق شد استاد بزرگ آنتوآنتا استفانوا قهرمان حال حاضر زنان جهان را شکست دهد! این اولین پیروزی یک ایرانی بر قهرمان جهان است. در دیدار ایران و بلغارستان (تیم شماره 9 جدول) آتوسا پورکاشیان نیز نیم امتیاز به دست آورد تا بازی با نتیجه 1.5 بر 1.5 مساوی شود. ایران با این نتیجه درخشان با 15.5 امتیاز مکان 23 جدول را حفظ کرد و در دور دهم باید با هلند بازی کند.
در صدر جدول بانوان چین 3 بر 0 لتونی را بردند و اختلاف خود را با نزدیک ترین رقیبان به 6 امتیاز رساند.
در رقابتهای مردان تیم ما 1.5 بر 2.5 بازی را به کرواسی (تیم 28 جدول) واگذار کرد. اکنون ایران با 19 امتیاز در رده 51 قرار دارد و دور بعد با قرقیزستان بازی خواهد کرد.
در بالای جدول اوکراین با ارمنستان مساوی کرد و آمریکا در یک دیدار عجیب اسپانیا را 3.5 بر 0.5 شکست داد. در دیدار هند با روسیه گرچه روی میز یک آناند مقابل موروزویچ پیروز شد، اما نتیجه در نهایت 2.5 بر 1.5 به سود روسیه رقم خورد.
تا پایان دور نهم اوکراین با 27 امتیاز در جای نخست قرار دارد، روسیه با 24.5 امتیاز دوم است و آمریکا با 24 امتیاز به مکان سوم صعود کرده است.

شادی پريدر قهرمان جهان را برد!

R9-M

Croatia 2.5 1.5

Iran

GM - Cvitan (2532) 0.5 0.5 GM-Ghaem Maghami (2558)
GM - Zelcic (2531) 0.5 0.5 IM-Mahjoob(2455)
GM - Dizadar (2535) 0.5 0.5 IM-Moradi(2445)
IM - Brkic (2454) 1 0 IM - Ghorbani (2343)

R9-W

Bulgaria 1.5 1.5 Iran
GM - Stefanova (2523) 0 1 WIM-Paridar(2242)
WGM - Voiska (2380) 0.5 0.5 WIM-Pourkashiyan(2217)
WGM - Velcheva (2229) 1 0 Mahini (2166)

دوشنبه 4 آبان - 25 اکتبر

دور دهم: گزارش تکميلي

گذشته از ديدار ايران ايران با قرقيزستان (تيم 76 جدول) که علي رغم غيبت دوبازيکن ايران با پيروزي احسان قائم مقامي و الشن مرادي 2 بر 2 مساوي شد، در ديدارهاي حساس صدر جدول اوکراين با آمريکا روي 4 ميز مساوي کرد، روسيه 2.5 بر 1.5 فرانسه را برد و ارمنستان 3.5 بر 0.5 اسلوني را شکست داد. از اتفاق هاي جالب اين دور حضور نايجل شورت در اسپانيا و اولين بازي او براي تيم انگليس بودکه البته انگليس اين بازي را به ويتنام واگذار کرد.
تا پايان دور دهم اوکراين با 29، روسيه با 27، ارمنستان با 26.5 و آمريکا با 26 امتياز در رده هاي اول تا چهارم قرار دارند و ايران با 21 امتياز در رده 49 قرار دارد.
در رقابتهاي بانوان چين سرانجام شکست خورد. با اين حال اختلاف زيادچينيها حاشيه امنيت مناسبي براي آنها فراهم کرده است. ايران نيز هرچند روي ميز يک به يک امتياز جالب ديگر توسط شادي پريدر ستاره تيم دست يافت اما 1 بر 2 بازي را به هلند (تيم 15 جدول) باخت و با 16.5 امتياز در رده 27 جدول قرار گرفت.

R10-M

Iran

2 2 Kyrgystan
GM-Ghaem Maghami (2558) 1 0 IM - Zilberman (2338)
IM-Mahjoob(2455) - + FM - Ilinsky(2331)
IM-Moradi(2445) 1 0 Shukuraliev(2248)
IM - Ghorbani (2343) - + Turpanov(2307)

R10-W

Iran 1 2 Netherlan
WIM-Paridar(2242) 1 0 IM - Peng(2420)
WIM-Pourkashiyan(2217) 0 1 WGM - Bosboom(2352)
Mahini (2166) 0 1 Schuurman(2333)

سه شنبه 5 آبان - 26 اکتبر

احسان قائم مقامي با پيروزي در اين ديدار هشتمين امتياز را براي ايران به ارمغان آورد. تا اينجاي کار ايران با 22.5 امتياز در رده شصتم قرار دارد و دور بعد به  مصاف اکوادور خواهد رفت. در بالاي جدول اوکراين 3 بر 1 کوبا را شکست داد و روسيه و ارمنستان با نتايج مشابه 2.5 بر 1.5 آمريکا و سوئيس را مغلوب کردند.
در رقابتهاي زنان تيم ايران با پيروزي 2.5 بر 0.5 مقابل ايسلند (تيم 44 جدول) گام بلندي برداشت و با جمع امتياز 19 تا رده 18 جدول صعود کرد تا در دور بعد به مصاف ليتواني برود. تا پايان دور يازدهم چين با 26 و گرجستان با 22 امتياز اول و دوم هستند.

R11-M

Austria 2.5 1.5

Iran

IM - Moser (2447) 0 1 GM-Ghaem Maghami (2558)
IM - Volkmann (2454) 0.5 0.5 IM-Mahjoob(2455)
IM - Danner (2436) 0 1 IM-Moradi(2445)
IM - Lehner (2375) 1 0 IM - Ghorbani (2343)

R11-W

Iceland 0.5 2.5 Iran
WGM - Ptacnikova (2257) 0.5 0.5 WIM-Paridar(2242)
Thorsteinsdottir (2130) 0 1 WIM-Pourkashiyan(2217)
WIM - Gretarsdottir (2057) 0 1 WFM-Navabi(2107)

چهارشنبه 6 آبان - 27 اکتبر

دور دوازدهم: پيروزي خوب پسران و شکست دختران

تيم ملي مردان ايران مقابل اکوادور(تيم 58 جدول)  به پيروزي خوب 3 بر 1 دست يافت تا به رده 50 جدول صعود کند. محجوب و ملاحي بردند در حالي که قائم مقامي و قانع به تساوي رضايت دادند. در بالاي جدول اوکراين با پيروزي بر لهستان تا حدود زيادي خيال خودرا از قهرماني آسوده کرد. در اين دور روسيه يک بار ديگر و اين بار مقابل گرجستان شکست خورد و آمريکا و ارمنستان مساوي کردند.
در رقابتهاي زنان تيم ما مقابل تيم قدرتمند ليتواني (شماره  18 جدول) متحمل شکست سنگين 3 بر 0 شد. در رقابت براي مدال، چين دومين شکست را مقابل گرجستان پذيرفت و آمريکا 2.5 بر 0.5 مجارستان را برد. نکته جالب اين ديدار حضور سوزان پولگار مجاري الاصل روي ميز يک آمريکا و پيروزي او مقابل هموطن خود بود. مصاحبه جالب پولگار را که پيش از اين ديدار انجام شده در اينجا بخوانيد.
هر دو تيم ايران دور بعد بايد با ايتاليا بازي می کنند.

ايران برابر ليتوانی

R12-M

Iran

3 1 Ecuador
GM-Ghaem Maghami (2558) 0.5 0.5 GM - Matamoros (2513)
IM-Mahjoob(2455) 1 0 FM - Santos(2326)
FM-Mallahi(2383) 1 0 IM - Pazos(2400)
Ghane (2376) 0.5 0.5 Gonzalez(2202)

R12-W

Iran 0 3 Lithuania
WIM-Paridar(2242) 0 1 IM - Cmilyte(2442)
WIM-Pourkashiyan(2217) 0 1 WGM - Ciuksyte(2361)
WFM-Navabi(2107) 0 1 Ivoskaite(2043)

پنجشنبه 7 آبان - 28 اکتبر

دور سيزدهم: ايران – ايتاليا، نبرد در دو جبهه

تيم هاي ملي مردان و زنان ايران در دور سيزدهم هر دو مقابل ايتاليا قرار گرفتند. در رقابتهاي مردان ايران 2.5 بر 1.5 تيم خوب ايتاليا (شماره 50 جدول) را مغلوب کرد. اين اولين پيروزي ما بر تيمي با شماره ای پايين تراز خودمان بود. با اين نتيجه ايران با 28 امتياز در رده 47 جدول جاي گرفت. در رقابتهاي بالاي جدول اوکراين با گرجستان مساوي کرد و روسيه کوبا را برد. تا پايان دور ما قبل آخر اوکراين با 36.5 امتياز در يک قدمي قهرماني قرار دارد، روسيه با 33.5 امتياز تقريباً مدال نقره خود را قطعي مي داند و ارمنستان با 33 امتياز در دور آخر براي مدال برنز مي جنگد.
در رقابتهاي زنان تيم چين با پيروزي 2 بر 1 برابر هند با 29 امتياز يک دور مانده به پايان بازيها قهرماني خود را مسجل کرد. آمريکا و روسيه با 25.5 امتياز در رده هاي بعدي قرار دارند.
دختران ايران مقابل ايتاليا (تيم شماره 40 جدول) مساوي کردند و با 20.5 امتياز در رده 29 قرار گرفتند و در دور آخر با استوني بازي خواهند کرد.

چين قهرمان زود هنگام المپياد زنان

R13-M

Italy 1.5 2.5

Iran

GM - Godena(2550) 0.5 0.5 GM-Ghaem Maghami (2558)
IM - Arlandi(2440) 0.5 0.5 IM-Mahjoob(2455)
IM - D"Amore(2448) 0.5 0.5 FM-Mallahi(2383)
IM - Borgo(2388) 0 1 Ghane (2376)

R13-W

Iran 1.5 1.5 Italy
WIM-Paridar(2242) 0 1 IM - Sedina(2431)
WIM-Pourkashiyan(2217) 0.5 0.5 Costantini(2068)
WFM-Navabi(2107) 1 0 WFM - De-Rosa(2110)

جمعه 8 آبان - 29 اکتبر

المپياد سي و ششم و پايان حکومت 26 ساله روسها

سي و ششمين المپياد جهاني شطرنج با قهرماني مردان اوکراين و زنان چين پايان يافت. از زمان فروپاشي شوروي سابق و از المپياد 1992 مانيل روسيه همواره بر سکوي اول المپيادهاي شطرنج ايستاده بود. حتي پيش از آن هم يعني از سال 1978 که مجارستان قهرمان المپياد شده بود، مدال طلا هميشه در دستان روسيه بود. اما امسال اوکراين که از همان دور اول صدر جدول را در اختيار داشت، در نهايت نيز گوي سبقت را از برادر بزرگتر ربود و در پايان 14 دور رقابت با 39.5 امتياز مدال با ارزش طلاي المپياد را بر گردن آويخت. در اين پيروزي واسيلي ايوانچوک که يک باردر سال 90 طعم قهرماني را با تيم شوروي چشيده بود، نقش به سزايي داشت.
 اوکرايني ها در دور آخر هم کم نگذاشتند و فرانسه را 3 بر 1 شکست دادند تا مقتدرانه جشن قهرماني بر پا کنند. در جدال براي مدال نقره روسيه در رقابتي ميليمتري با توجه به امتياز شکني بهتر ارمنستان را جا گذاشت. روسها در دور آخر 3 بر 1 چين را شکست دادند و ارمنستان با نتيجه بهتر 3.5 بر 0.5 گرجستان را مغلوب کرد تا دو تيم در امتياز 36.5 مساوي شوند. در نهايت، امتياز شکني مدال نقره را به روسيه داد و برنز نصيب ارمنستان شد. آمريکا، اسرائيل و هند نيز رده هاي بعدي را به خود اختصاص دادند.
تيم مردان ايران در دور آخر مقابل تيم قدرتمند لتوني (شماره 36 جدول) 3 بر 1 مغلوب شد و در نهايت در 8 رده بالاتر از دو المپياد اخير و يک پله پايين تر از رده بندي اوليه در مکان 53 جهان ايستاد. اين بهترين رتبه ايران در دوران پس از پيروي انقلاب اسلامي است.
رده بندي نهايي مردان
نفرات برتر ميزهای 6 گانه

در رقابتهاي بانوان در دور آخر چين که قهرماني اش مسجل شده بود 2 بر 1 اسلواکی را برد و به امتياز 31 رسيد. آمريکا در رقابتي نزديک با روسيه پس از پيروزي 2.5 بر 0.5 مقابل ويتنام با 28 امتياز دوم شد و روسيه  با 27.5 امتياز بر سکوي سوم ايستاد.
دختران ايران در دور آخر مقابل استوني (تيم 38 جدول) مساوي کردند و با 22 امتياز در مکان 34 جهان ايستادند. اين رتبه گرچه نسبت به دوره قبل 13 پله نزول را نشان مي دهد، اما با توجه به رده بندي اوليه که شماره 41 به تيم ايران اختصاص يافته بود، موفقیت براي بچه هاي ما محسوب مي شود.
رده بندي نهايي زنان
نفرات برتر ميزهای 4 گانه

R14-M

Iran

1 3 Latvia
GM-Ghaem Maghami (2558) 0.5 0.5 GM - Fridman(2578)
IM-Mahjoob(2455) 0.5 0.5 GM - Kengis(2543)
IM-Moradi(2445) 0 1 GM - Miezis(2524)
Ghane (2376) 0 1 GM - Sveshnikov(2512)

R14-W

Estonia 1.5 1.5 Iran
WIM - Bashkite(2206) 0 1 WIM-Paridar(2242)
WIM - Piarnpuu(2227) 0.5 0.5 WIM-Pourkashiyan(2217)
WIM - Laesson(2254) 1 0 WFM-Navabi(2107)

Iran Men Results
 

    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 امتياز بازی درصد عملکرد
    FIJ SWE USA MGL EST IPCA NOR POR CRO KGZ AUT ECU ITA LAT
1 GM-Ehsan Ghaem Magham 1 0.5 0.5 1 0.5 1 0 1 0.5 1 1 0.5 0.5 0.5 9.5 14 67.9 2579
2 IM- Morteza Mahjoob 1 0.5 0 0   0.5 1 1 0.5 - 0.5 1 0.5 0.5 7 12 58.3 2480
3 IM- Elshan Moradiabadi 1 0.5 0 1 0   0.5   0.5 1 0     0 4.5 10 45.0 2364
4 FM - Amir Mallahi 1 0 0   0.5     0       1 0.5   3 7 42.9 2342
5 Shojaat Ghane       1   1 0 1       0.5 1 0 4.5 7 64.3 2467
6 Mohsen Ghorbani         0.5 0     0 - 0       0.5 4 12.5 2098
    4 1.5 0.5 3 1.5 2.5 1.5 3 1.5 2 1.5 3 2.5 1 29 54 53.7  

Iran Women Results

    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 امتياز بازی درصد عملکرد
    TJK MDA GRE LAT ESP-B UZB SWE CZE BUL NED ISL LTU ITA EST
1 WIM-Shadi Paridar 1 0 1 1 0.5 1   0 1 1 0.5 0 0 1 8 13 61.5 2376
2 WIM-Atousa Pourkashiyan 1 1 0 0   1 0.5 1 0.5 0 1 0 0.5 0.5 7 13 53.8 2260
3 WFM-Shirin Navabi 1 0.5 0.5   0   0.5 1   0 1 0 1 0 5.5 11 50.0 2139
4 Mona Salman Mahini       0 0.5 1 0   0           1.5 5 30.0 2041
    3 1.5 1.5 1 1 3 1 2 1.5 1 2.5 0 1.5 1.5 22 42 52.4  

نظرات

نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر

حامیان


قهرمانان
  • قهرمانان جهانی - اسیائی و کشوری
    قهرمانان جهانی - اسیائی و کشوری

  • استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    قهرمان لیگ برتر باشگاهای کشوربه همراه تیم سایپا وکسب مقام اول (میز3) در سال 1398
    کسب عنوان برترین بازیکن جوان آسیا از سوی فدراسیون شطرنج آسیا (2016)
    شرکت در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی کشور وراه یابی به فینال مسابقات در سال 1396
    نایب قهرمانی لیگ برتر باشگاهای کشوربه همراه تیم ذوب آهن وکسب مقام اول (میز1) در سال 1395
    کسب اخرین نورم استاد بزرگی در مسابقات المپیادجهانی به همراه تیم ملی بزرگسالان
    کسب مقام سوم قهرمانی جهان در رده سنی زیر 18 سال -2016
    کسب مدال طلای تیمی قهرمانی جهان در المپیاد زیر 16 سال 2015 - مغولستان
    کسب عنوان قهرمانی اسیا در رده سنی زیر 16 سال - 2015(کره جنوبی)
    کسب مقام دوم مشترک اوپن گرجستان 2015
    کسب اولین نورم استادبزرگی در تیرماه 94 (بلغارستان)
    کسب عنوان استادی بین المللی در فروردین 94(تایلند)
    کسب عنوان سومی تیمی مسابقات المپیاد جهانی 2014 مجارستان
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 16 سال -2014- هند
    کسب مدال تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2014
    کسب مدال برنز تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2013
    مقام دومی قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 14 سال - ایران 2013
    مقام دوم تيمي و كسب مدال نقره ميز 5 در المپياد جهاني زير 16 سال (تركيه - 2012)
    مقام اول تیمی مسابقات قونیه - ترکیه 2012
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 14 سال سريلانكا و کسب مدال تیمی زیر 14 سال
    کسب مدال نقره تیمی سریع زیر 14 سال سریلانکا 2012
    مقام چهارم (مشترک با سوم ) جهان زیر 12 سال برزیل 2011
    قهرمان اسيا زير 12 سال فیلیپین 2011
    مقام ششم جهان زیر 12 سال 2010 یونان
    مقام هفتم جهان زیر 10 سال ترکیه 2009
    قهرمان اسيا زیر 10 سال 2009 هند و همچنین طلای تیمی زیر 10 سال
    مقام اول كشور در رده سني زير 12 سال
    مقام چهارم مسابقات زیر 14 سال قهرمانی جهان 2011
    قهرمان کشوردر سال 90-1389
    کسب مدال طلای asean ویتنام 2009 و اخذ عنوان استادی فیده
    کسب مدال تیمی زیر 10 سال - ویتنام 2008

  • استاد بین المللی  نیما جوانبخت
    استاد بین المللی نیما جوانبخت
    کسب مقام سوم اسیا در رده سنی زیر 20 سال - 2015 قرقیزستان
    کسب مقام قهرمانی کشور در رده سنی زیر 20 سال - 1394
    کسب مقام دومی مسابقات سریع و چهارمی متعارف قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 18 سال -ایران 2013
    كسب مقام دوم تيمي در مسابقات المپياد جهاني زير 16 سال (استانبول 2012)
    مقام چهارم زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام اول اسيا در مسابقات سريع و بليتس زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام ششم مسابقات قهرمانی جهان در رده سنی زیر 16 سال 2011
    قهرمان جشنواره سراسری کشور در سال 90
    مدال نقره زیر 16 سال اسیا فیلیپین 2011
    نفر سوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال
    مدال برنز تیمی المپیاد جهانی2011 - مدال طلای انفرادی المپیاد جهانی 2011
    مدال طلای تیمی مسابقات ازاد ترکیه 2011

  • استاد فیده انوشا مهدیان
    استاد فیده انوشا مهدیان
    مقام سوم مسابقات زون 3/1 آسیا در سال 1398
    مقام اول مسابقات قهرمانی بانوان کشور سال 1397 و عضویت در تیم ملی کشور
    نائب قهرمان کشور در رده سنی زیر16سال 1397
    مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده زیر 20 سال97
    مقام سوم تیمی المپیاد جهانی شطرنج سال 2018
    نائب قهرمان کشور رده زیر 20 سال کشور 96
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 16 سال 1396
    نائب قهرمان مسابقات سریع آسیا رده سنی زیر 20 سال 1396
    نائب قهرمان کشور مرحله اول ودوم رده سنی زیر 14 سال 1395
    نائب قهرمان مرحله اول کشور رده سنی زیر 20سال 1395
    مقام سوم کشور در رده سنی زیر 14 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر ١٢سال _ 1392

  • هستی خسروی
    هستی خسروی
    مقام دوم رده سنی زیر 10 سال1396
    کسب عنوان سومی قهرمانی جهان در رده سنی زیر 8 سال -216
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان رده سنی زیر 6 سال جشنواره کشور - 1392

  • محمد صادق نادری
    محمد صادق نادری
    قهرمان مسابقات اماتوزی اسیا- اصفهان 2016
    نایب قهرمان رده سنی زیر 14 سال پسران - 1394

  • محسن ترکان
    محسن ترکان
    نایب قهرمان مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • امیرحسین بادکوبی
    امیرحسین بادکوبی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 14 سال کشور در سال 1391
    كسب مقام اول اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان -1391)
    نایب قهرمان مسابقات زیر 20 سال کشور در سال 1391
    مقام سوم در رده سنی زیر 12 سال در سال 90-1389

  • علیرضا آقائی
    علیرضا آقائی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 18 سال کشور در سال 1391
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا(سريلانكا2012)
    نفر دوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال در سال 90-1389
    تکرار مقام دوم رده سنی زیر 16 سال کشور - سال 91-1390

  • فراز قلعه دار
    فراز قلعه دار
    نايب قهرمان اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان - 1391)
    قهرمان کشور در سال 1390 (رده سنی زیر 20سال)

  • استاد فيده پرنيان عباسي
    استاد فيده پرنيان عباسي
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 12 سال کشور در سال 1391
    کسب مقام اول مشترک و عنوان استادي فيده مسابقات اسه ان در مسابقات اسه ان 2012
    مقام دوم قهرمانی کشور در رده زیر 10سال- سال 90-1389

  • رامیلا واگوهیان
    رامیلا واگوهیان
    مقام سوم زیر 18 سال 1396
    کسب مقام سوم بازیهای سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 15 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 18 سال - 1393
    مقام سوم قهرمانی کشور - رده سنی زیر 14 سال - 1392
    مقام دوم زیر 8سال کشور در سال 1388

  • اشکان ازلی
    اشکان ازلی
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 16 سال(1392) و راهیابی به مسابقات قهرمانی اسیا(2014)
  • طناز ازلی
    طناز ازلی
    مقام سوم مسابقات قهرمانی بانوان کشور سال 1397 و عضویت در تیم ملی کشور
    نائب قهرمان کشور در رده سنی زیر 18 سال 1397
    مقام دوم مسابقات آسیایی رده سنی زیر 16 سال 2017
    مقام سوم سریع قهرمانی آسیا رده سنی زیر 16 سال 2017
    قهرمان کشور دررده سنی زیر16سال دختران 1395
    نایب قهرمان رده سنی زیر 15 سال دختران مدارس اسیا و کسب عنوان wcm - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 14 سال - 1393

  • فاطمه مشهدی
    فاطمه مشهدی
    کسب مقام سوم زیر 12 سال کشور درسال 1397
    مقام سوم رده سنی زیر 10 سال 1396
    کسب عنوان دومی مسابقات سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 9 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در جشنواره کشوری رده سنی زیر 6 سال - تهران - 1392

  • کیارش نجفی
    کیارش نجفی
    1390- مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا2011
    قهرمان استات اصفهان در رده سنی زیر 16 سال - 1394

  • خشایار رجبی
    خشایار رجبی
    مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا - 2011
  • امید کریمی
    امید کریمی
    دارنده مدال برنز قهرمانی کشور کم بینایان و نابینایان - 1395 رامسر
  • عسل کاظم زاده
    عسل کاظم زاده
    کسب عنوان بهترین بازیکن ریتینگ دار زیر 1900 بانوان اماتوری اسیا- اصفهان 2016
    قهرمان استان در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    راهیابی به فینال قهرمانی کشور بانوان (انتخابی تیم ملی بزرگسالان)1393
    قهرمان استان در رده سني زير 10 سال دختران -1391
    قهرمان استان در رده سنی زیر 20 سال دختران - سال 1390
    مقام هفتم رده سنی زیر 10 سال کشور - سال 91-1390
    مقام چهارم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر 8 سال 90-1389

  • ایدا عباسی نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390 و قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران
    ایدا عباسی نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390 و قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران
    نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390
    قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران

  • مسعود ایرانپور
    مسعود ایرانپور
    بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 1800 مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • علی کدخدائی
    علی کدخدائی
    بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 2000 مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • محمد جواد نادری
    محمد جواد نادری
    بهترین بازیکن بدون ریتینگ مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • نگین ماجد
    نگین ماجد
    کسب عنوان بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 1700 مسابقات اماتوری بانوان اسیا-اصفهان 2016
  • قهرمانان استان در سال 1398
    قهرمانان استان در سال 1398
    معرفی قهرمانان مسابقات استان در سال 1398
  • پدرام ناظمی
    پدرام ناظمی
    قهرمان بلیتس استان در سال 1398
  • بهزادکلانتری
    بهزادکلانتری
    قهرمان مسابقات پیشکسوتان استان اصفهان درسال 1398
  • علی صفیری
    علی صفیری
    قهرمان استان اصفهان در سال 1398