نتایج مسابقات دسته اول باشگاههای استان اصفهان (بانوان) از 21/8/1389

مسابقات

زمان: از 21 ابانماه 1389

مکان: خانه شطرنج

 

دور پایانی مسابقات در تاریخ 10/10/89 برگزار شد که رده بندی نهائی 3 تیم اول بشرح زیر مشخص گردید:

1- تیم هیات شطرنج شهرستان اصفهان با کسب 22.5 امتیاز (اول)

2- تیم شاهین شهرضا با کسب 22 امتیاز (دوم)

3- تیم خانه فرهنگ ویلاشهر با کسب 21.5 امتیاز (سوم)

 نتایج قهرمانان میزهای ششگانه :

قهرمان میز 1 : خانم کیانا عرب از هیات شطرنج اصفهان با 6.5 امتیاز از 7 بازی  92.9%

قهرمان میز 2 : خانم مرضیه لاچیانی از تیم شاهین شهرضا با کسب 5 امتیاز از 7 بازی 78.6%

قهرمان میز 3 : خانم پرنیان عباسی از تیم خانه فرهنگ ویلاشهر با 5 امتیاز از 7بازی 78.6%

قهرمان میز 4 : خانم سحر مستاجران از تیم شاهین شهرضا با کسب 6 امتیاز از 6 بازی و 100% امتیازات

قهرمان میز 5 : خانم هما اسماعیلی از تیم ذوب آهن الف با کسب 6 امتیاز از 7 بازی 85.7%

قهرمان میز 6 : خانم حماسه دیاری از تیم ذوب آهن ب با کسب 1 امتیاز از 4 بازی 37.5%

در پایان دور ششم هیات اصفهان با 18.5 امتیاز در صدر جدول قرار گرفته است . شاهین با 18 امتیاز در مکان دوم و خانه فرهنگ ویلاشهر با 17.5 امتیاز در مکان سوم جای دارد. هفته اخر این مسابقات روز جمعه دهم اذرماه 89 از ساعت 9 صبح پیگیری خواهد گردید.

نتایج هفته ششم :

شاهین 3.5 - نونهالان استان 0.5

اصفهان 4 - اموزش و پرورش 0

خانه فرهنگ ویلاشهر 4 - ذوب اهن ب 0

ذوب اهن الف 4 - هیات استان 0

آزاد 2.5 - آراد 1.5

هیات شهرضا در این دور استراحت داشت .

 

هفته پنجم مسابقات لیگ دسته اول باشگاههای استان اصفهان در تاریخ 19 اذرماه 89 از ساعت 9 صبح در خانه شطرنج اصفهان پیگیری شد . در این دور ذوب اهن الف با نتیجه 0.5 بر 3.5 از تیم شاهین شکست خورد. تیم هیات شطرنج شهرضا با نتیجه صفر بر 4 نتیجه را به تیم هیات شطرنج اصفهان واگذار نمود. نونهالان استان بازی را  0.5 بر 3.5 به  تیم خانه فرهنگ ویلاشهر واگذار کرد. اموزش و پرورش استان 3 بر 1 تیم ازاد را مغلوب کرد و بازی هیات استان و ذوب اهن ب با نتیجه 2 بر 2 مساوی شد. تیم آراد در این دور استراحت داشت. در پایان دور پنجم تیمهای شاهین و هیات شطرنج اصفهان هر کدام با 14.5 امتیاز مکانهای اول و دوم را به خود اختصاص داده اند. تیم خانه فرهنگ ویلاشهر با 13.5 امتیاز در مکان سوم است . تیمهای ذوب اهن الف با 11 – نونهالان استان با 10- و اموزش و پرورش با 8.5 امتیاز در مکانهای بعدی قرار دارند.

قرعه کشی دور ششم :

شاهین – نونهالان استان / هیات شطرنج اصفهان – اموزش و پرورش / خانه فرهنگ ویلاشهر – ذوب اهن ب / ذوب اهن الف – هیات استان / آزاد – آراد / هیات شهرضا نیز استراحت خواهد داشت.

لازم به توضیح است که دور ششم مسابقات بدلیل مصادف شدن با ایام سوگورای تاسوعا و عاشورا بجای جمعه 26 اذر در تاریخ جمعه 3 دیماه برگزار خواهد شد.

 

پس از تایید و عدم تغییر نتیجه بازی انجام شده دو تیم ذوب اهن الف و خانه فرهنگ ویلاشهر که 2.5 بر 1.5 به نفع تیم ذوب اهن الف به اتمام رسید در پایان دور چهارم تیمهای شاهین با 11 - هیات شهرستان اصفهان 10.5 - ذوب اهن الف 10.5 - خانه شطرنج ویلاشهر 10 - نونهالان استان 9.5 و هیات شهرستان شهرضا 9 امتیاز بترتیب در مکانهای اول تا ششم جدول رده بندی قرار گرفتند. دور پنجم این مسابقات روز جمعه مورخه 19 اذرماه 1389 از ساعت 9 صبح پیگیری خواهد شد.

توضیحی پیرامون مسابقه تیمهای بانوان خانه فرهنگ ویلاشهر و  ذوب اهن الف :

مسابقه تیمهای بانوان خانه فرهنگ ویلاشهر و ذوب اهن الف از دور چهارم دسته اول باشگاههای استان اصفهان که طبق برنامه قبلی بایستی در مورخه 12/9/89 راس ساعت 9 صبح برگزار می گردید بنا به درخواست تلفنی سرپرست تیم خانه فرهنگ ویلاشهر ( در مورخه 11/9/89 حدود ساعت 30/14یعنی روز قبل از مسابقه) بدلیل ابتلاء دو نفر از بازیکنان این تیم ( خانمها دری و قوام مصطفوی) به انفولانزا و  درگیر بودن خانم زمانپور در امتحان کنکور و با توافق  دو تیم و موافقت این هیات به ساعت 15 همانروز موکول گردید. این توافق بین دو تیم بصورت تلفنی انجام  و به این هیات نیز اطلاع داده شد و صرفا در جهت کمک به تیم خانه شطرنج ویلاشهر که بتواند از بازیکن سوم خود نیز استفاده نماید هیات توافق انجام شده راقبول نمود که این بازیکن با توجه به تصمیم مسئولان تیم و انتخاب ارنج (متشکل از بازیکنان بیمار) تا پایان بازی درمحل مسابقات حاضر نشد.

لازم به ذکر است که اولا مورد خانم زمانپور طبق بند 27 ائین نامه مسابقات باید یک هفته قبل از بازی کتبا به هیات اعلام می شد و ثانیا در مورد بیماری دو بازیکن مزبور نیز نه درخواست کتبی و نه مدارک پزشکی مربوطه ( باتوجه به اینکه گواهی پزشکی صادر شده مربوط به تاریخهای 10 تا 12/9/89 بوده و مطمئنا در زمان اعلام می توانست مدارک مربوطه نیز تسلیم گردد)  به این هیات واصل نشده بود و این مورد نیز برخلاف بند 27 آئین نامه بود  و ثانیا تیم خانه فرهنگ ویلاشهر طبق بند 6 ائین نامه می توانست از وجود 6 بازیکن استفاده نماید که فقط نسبت به معرفی  5 بازیکن در تیم خود اقدام نموده بود که مسئولیت تمامی این موارد متوجه تیم مذکور بوده و اشکالات بوجود امده برای آن تیم که نتوانست از وجود بازیکن چهارم خود (بدلیل 5 نفره بودن تیم ) استفاده نماید نیز بدلایل بالا مربوط می گردد.

با توجه به اعلام سرپرست تیم ویلاشهر مبنی بر ابتلاء دو نفر از بازیکنان تیم به انفولانزا و با عنایت به اینکه بیماری فوق کاملا مسری می باشد  و همچنین اعلام اعتراض  سرپرست تیم ذوب اهن نسبت به حضور نامبردگان  مدیر مسابقات نیز در جهت حفظ سلامتی بازیکنان فوق و جلوگیری از بروز هر گونه مشکلی برای انان (با توجه به اینکه بازیکنان سالم نیز در حین مسابقات شطرنج بطور طبیعی دچار کاهش قند خون و در نتیجه افت فشار خون می گردند و در حالت بیماری  این افت شدیدتر خواهد بود) و همچنین در جهت جلوگیری از سرایت بیماری به دیگر بازیکنان حاضر از شرکت آنان در مسابقه جلوگیری نمود .

طبق مدارک پزشکی ارائه شده توسط تیم خانه فرهنگ ویلاشهر برای یکی از بازیکنان بمدت 48 ساعت از مورخه 11/9/89 و برای دیگری بمدت 72 ساعت از تاریخ 10/9  دستور استراحت پزشکی صادر شده است و این امر دقیقا بر درستی تصمیم اخذ شده صحه می گذارد. (آیا وقتی پزشک معالج دستور استراحت داده می توان بر خلاف این دستور عمل نمود؟!!!)  اگر تصمیم دیگری غیر از این گرفته می شد و اتفاق ناگواری برای هر یک از این بازیکنان در اثر بیماری  در هنگام مسابقه بوجود می آمد ایا هیات شطرنج استان و مسئولان برگزاری مسابقات که قبلا توسط سرپرست تیم از این موضوع اطلاع یافته بودند و با علم به بیماری نامبردگان اجازه بازی به انها می دادند به سهل انگاری و بی تفاوتی  متهم نمی شدند؟! و ایا خانواده بازیکنان حاضر به هر گونه اغماضی در این مورد بودند ؟؟؟

در مورد اعتراض کتبی سرپرست تیم ویلاشهر نیز که در همین رابطه (جلوگیری از حضور بازیکنان بیماربود) بود ذکر این نکته ضروری است که این اعتراض پس از برگزاری مسابقه و مشخص شدن نتیجه تحویل هیات شد و این در حالیست که مسئله مذکور مربوط به قبل از شروع بازی بوده و در غیاب سرپرست تیم خانم دری کاپیتن تیم نیز  بطور شفاهی با انجام بازی بدون حضور دو بازیکن بیمار موافقت نموده بود و در هر صورت اگر اعتراضی هم بوده باید قبل از شروع بازی کتبا اعلام می شد. در عین حال نتیجه نهائی بازی نیز به امضاء و تایید سرپرستان تیم ویلاشهر و ذوب اهن رسیده و نتیجه بدست امده را تایید نموده بودند .

کمیته انضباطی هیات نیز با اغماض از مسائل پیش امده نتیجه نهائی را تایید نمود . در حالیکه می توانست نسبت به تغییر نتیجه نیز اقدام نماید.

در رابطه با مسائلی که همراه یکی از بازیکنان تیم خانه فرهنگ در حین برگزاری مسابقات بوجود اورد  نیز لازم به توضیح است که هیچ برخورد نامناسبی با فرزند ایشان نشده  و فرزندشان بدلیل اینکه از بازی ایشان جلوگیری بعمل امده بود ناراحت بود . ضمن آنکه بفرض برخورد غلط با فرزندشان هم راههای قانونی برای شکایت و رسیدگی به مسئله وجود داشت که این مسئله نیز بنا به درخواست همراه بازیکن در حال حاضر از طریق فدراسیون شطرنج در دست  پیگیری و اقدام می باشد.

نتایج دور چهارم :

هیات شطرنج شهرستان اصفهان 2.5 - شاهین 1.5

عرب و خبوشانی روی میزهای 1 و 4 2 امتیاز در برابر مرضیه و راضیه  لاچیانی بدست اوردند. بازی واگوهیان و کاشانی به تساوی رسید و تقوی در مقابل مستاجران شکست را پذیرفت.

ذوب اهن ب 0 - نونهالان استان 4

ازلی - مرادی - رضاقلیان و ایدا عباسی 4 امتیاز این بازی را برای تیم خود بدست اوردند.

آراد 0 - هیات شهرضا 4

محمدی - پورمند - گرگی و گیوی 4 برنده این بازی از تیم شهرضا بودند.

هیات استان 1 - آزاد 4

تنها برنده تیم هیات استان وطنخواه بود. ابراهیمی - قاسمی و نیازی نیز برای تیم آزاد 3 امتیاز کسب نمودند.

و اما بازی پر تنش و متاسفانه ............  :

خانه فرهنگ ویلاشهر - ذوب اهن الف

نتیجه این بازی پس از انجام بررسی های لازم نسبت به موارد پیش امده -  اعلام نتیجه نهائی و همچنین .........  و تصمیم گیری و ابلاغ رای توسط کمیته انضباطی هیات استان  اعلام و  قرعه کشی دور پنجم نیز پس از ابلاغ نتیجه این بازی انجام خواهد شد .

در دور سوم مسابقات تیم های اصفهان و خانه فرهنگ ویلاشهر به تساوی رسیدند. در این بازی عرب بر گرامیان پیروز شد. بازی واگوهیان با قوام مصطفوی و خبوشانی با دری به تساوی رسید و پرنیان عباسی تقوی را شکست داد.

شاهین با نتیجه 4 بر صفر بر تیم هیات شهرضا غلبه کرد. صحتی - لاچیانی - کاشانی و مستاجران از شاهین نفرات برتر این بازی از تیم شاهین بودند. نونهالان استان 3 بر 1 از تیم ذوب اهن الف شکست خوردند. در این بازی ازلی بر روح الامین پیروز شد و 3 میز دیگر را مرادزاده - تولائیان و اسماعیلی همگی از ذوب اهن از مرادی - رضاقلیان و ایدا عباسی از نونهالان بردند.

ذوب اهن ب نیز با اراد به تساوی رسید. بتی و حسینی از اراد و جزی و تکش از ذوب اهن نفراتی بودند که بر حریفان خود چیره شدند.

نتیجه بازی تیمهای اموزش و پرورش استان و هیات استان نیز نتیجه ای جز تساوی 2 بر 2 نداشت. اسلمی و کریمی از تیم اموزش و پرورش  و قجاوند از تیم هیات بر حریفان خود غلبه نمودند . ضمن انکه احمدی از تیم اموزش و پرورش در برابر رضائی حاضر نشد.

در پایان دور سوم تیمهای شاهین با 9.5 امتیاز - خانه فرهنگ ویلاشهر با 8.5 امتیاز و هیات شطرنج اصفهان و ذوب اهن الف هر یک با 8 امتیاز در مکانهای اول تا چهارم جدول رده بندی قرار گرفته اند. دور چهارم روز جمعه 12/9/89 از ساعت 9 صبح پیگیری خواهد شد.

دور دوم مسابقات جمعه 21 ابانماه در خانه شطرنج برگزار شد. در این دور خانه فرهنگ ویلاشهر 2.5 بر 1.5 در مقابل تیم شاهین به پیروزی رسید. قوام مصطفوی و دری از تیم ویلاشهر بر حریفان خود چیره شدند. مستاجران از تیم شاهین پرنیان عباسی را شکست داد و بازی لاچیانی و گرامیان نیز به تساوی رسید. نونهالان استان با نتیجه 1 بر 3 در مقابل تیم هیات شطرنج شهرستان اصفهان مغلوب شد. عرب و واگوهیان بر روی میزهای 1 و 2 در مقابل صنیعی و ازلی به تساوی رسیدند. مرادی و ایدا عباسی نیز در مقابل تقوی و خبوشانی شکست را پذیرفتند. هیات شطرنج شهرضا در مقابل ذوب اهن ب با نتیجه 2 بر 2 متوقف شد. ذوب اهن الف با نتیجه 4 بر صفر تیم ازاد را مغلوب خود نمود. تیم آراد نیز 3 بر 1 بر تیم آموزش و پرورش استان غلبه کرد. تیم هیات شطرنج استان نیز در این دور استراحت داشت.

در پایان دور دوم خانه فرهنگ ویلاشهر با 6.5 امتیاز به تنهائی در صدر جدول قرار گرفته است . هیات شطرنج شهرستان اصفهان با 6 امتیاز در مکان دوم جای  گرفته و شاهین با 5.5 امتیاز - هیات شهرضا و ذوب اهن الف هر یک با 5 امتیاز - نونهالان استان با 4.5 اتمتیاز - ذوب اهن ب با 4 امتیاز - آراد با 3 امتیاز - هیات شطرنج استان با 2 امتیاز - اموزش و پرورش با 1.5 امتیاز و تیم آزاد با 1 امتیاز بترتیب در مکانهای سوم تا یازدهم قرار دارند.

دور سوم مسابقات روز جمعه 5 اذرماه برگزار خواهد شد.

دور اول مسابقات شطرنج دسته اول باشگاههای استان اصفهان روز جمعه 21/8/1389 در خانه شطرنج و با شرکت 11 تیم برگزار شد. در این دور خانه فرهنگ ویلاشهر 4 بر صفر هیات استان را شکست داد. اموزش و پرورش 0.5 بر 3.5 از نونهالان هیات استان شکست خورد. شاهین 4 بر صفر اراد را شکست داد و شهرضا 3 بر 1 بر تیم ازاد غلبه نمود. ذوب اهن الف نیز 1 بر 3 از تیم هیات اصفهان شکست خورد. تیم ذوب اهن ب نیز در این دور استراحت داشت. دور دوم این مسابقات روز جمعه 28 ابانماه 89 پیگیری خواهد شد. در پایان دور اول تیمهای خانه فرهنگ ویلاشهر  و شاهین هر یک با 4 امتیاز در صدر جدول رده بندی می باشند و تیمهای نونهالان استان با 3.5 امتیاز و هیات شطرنج شهرستان اصفهان و شهرضا هر یک با 3 امتیاز در مکانهای بعدی قرار دارند.

برا ی کسب اطلاع از تاریخ دورهای مختلف مسابقات و همچنین ارنج اصلی تیمهای شرکت کننده به سایت رسمی مسابقات مراجعه فرمائید.

سایت مسابقات

ائین نامه اجرائی مسابقات شطرنج باشگاهها و دستجات ازاد استان اصفهان - 1389

 1. مسابقات اقایان روزهای جمعه از ساعت 14 و بانوان روزهای جمعه از ساعت 9 صبح برگزار خواهد شد.
 2. با توجه به اعزام تعدادی از بازیکنان رده های سنی استان به مسابقات لیگ دسته اول باشگاههای کشور شروع  مسابقات بانوان به تاریخ 21/8/89 موکول می گردد . دورهای دوم تا هفتم هر دو گروه نیز همه هفته روزهای جمعه پیگیری خواهد شد و در صورت هر گونه تغییری در تاریخ مسابقات مراتب اعلام  خواهد شد. قرعه کشی و نتایج مسابقات نیز از طریق  سایت www.esfahanchess.irاعلام می گردد.
 3. زمان بازی برای هر بازیکن 90 دقیقه + 30 ثانیه وقت اضافه به ازای انجام هر حرکت از اولین حرکت ( سیستم فیشر ) می باشد. ثبت بازیها تا اخرین حرکت بازی ( حرکت به حرکت ) اجباری است.
 4. زمان تاخیر برای هر بازیکن یا تیم 30 دقیقه خواهد بودو در صورت عدم حضور بازیکنان یا تیمها راس ساعت 30/14 برای اقایان و 30/9 برای بانوان بازیکن یا تیم مزبور بازنده خواهد شد.
 5. در صورتیکه بیش از دو بازیکن یک تیم غایب باشند برای کل تیم باخت 4 بر صفر منظور خواهد شد و در صورت موافقت بازیکن حریف تنها بازیکن تیم غایب می تواند برای قهرمانی میز بازی خود را انجام دهد.
 6. مسابقات بر روی 4 میز انجام خواهد شد و تیمها می توانند از 2 بازیکن ذخیره نیز استفاده کنند. بنابراین هر تیم حداقل 4 و حداکثر 6 بازیکن می تواند معرفی نماید. ضمنا سرپرست یا کاپیتن تیمها می تواند از بین بازیکنان نیز انتخاب شود.
 7. کلیه بازیکنان اصلی و ذخیره و سرپرستان و کاپیتن تیمها ملزم به تهیه کارت بیمه ورزشی خواهند بود.
 8. قوانین بازیهای متعارف حاکم بر مسابقات خواهد بود و قرعه کشی مسابقات نیز توسط کامپیوتر ( برنامه : swiss manager  ) انجام خواهد شد.
 9. مسابقات هر دو گروه در 7 دور به روش سوئیسی برگزار خواهد شد.
 10. به تیمهای اول تا سوم بانوان و اقایان جوائز نقدی بترتیب اعلام شده قبلی – حکم و کاپ قهرمانی و به نفرات برتر میزهای ششگانه نیز حکم قهرمانی اهداء می گردد. ضمنا در صورت تساوی امتیازات جوائز نقدی تقسیم نخواهد شد.
 11. حدنصاب لازم برای قهرمانی میزهای 1 تا 4 حداقل 5 بازی و برای میزهای 5و6 نیز حداقل 4 بازی خواهد بود.
 12. پوئن شکنی مسابقات برای تیمها در صورت تساوی امتیازات برای رده بندی نهائی عبارت است از : الف) match point  امتیازات تیمی (2 امتیاز برای هر برد – یک امتیاز برای هر تساوی و صفر امتیاز برای هر باخت) ب) سونه بورن برگر ( امتیاز بدست امده از تیم مقابل ضربدر جمع امتیازات تیم مقابل) ج) نتیجه دیدار دو تیم  د)  بوخهولز ( جمع امتیازات تیمهای  حریف  ) خواهد بود.
 13. پوئن شکنی مسابقات برای قهرمانی میزها ( در صورت تساوی درصد امتیازات کسب شده ) بترتیب اولویت عبارت است از : 1- تعداد بردها 2- امتیاز 3- تعداد بازی 4- ضریب پیشرفت ( performance) بر اساس محاسبه کامپیوتر  5 - مسابقه بلیتس 5 دقیقه ای
 14. ارنج هر دور حداکثر تا نیم ساعت  قبل از  شروع مسابقات باید با امضای کاپیتن یا سرپرست تیم تحویل سرداور داده شود. در غیر اینصورت ارنج اصلی ( 4 میز اول ارنج اصلی )محاسبه می گردد.
 15. در صورت غیبت غیر موجه بازیکنان یا تیمها در طول مسابقات تنبیهات انضباطی در نظر گرفته خواهد شد.
 16. رعایت شئونات اخلاقی – اسلامی و ورزشی در طول مسابقات الزامی خواهد بود.
 17. در صورت هر گونه اعتراض به رای داور سرپرست یا کاپیتن تیمها بلافاصله پس از اتمام بازی و در همان دور موظفند اعتراض کتبی خود را به همراه مبلغ 300000 ریال به سرداور مسابقات تحویل تا هیات ژوری تشکیل و تصمیم گیری نماید. . در غیر اینصورت  اعتراض وارد نمی باشد. بدیهی است در صورتیکه اعتراض وارده صحیح تشخیص داده شود مبلغ مذکور عودت داده خواهد شد. هیچگونه اعتراضی از سوی بازیکنان در طول مسابقات پذیرفته نخواهد بود
 18. سرپرستان یا کاپیتن تیمها به هیچ عنوان حق مداخله در بازیها را نخواهند داشت و فقط در صورتیکه بازیکنی در زمان نوبت حرکت خود از داور درخواست نماید تا کاپیتن  ( و در غیاب کاپیتن تیم سرپرست ) در مورد قبول پیشنهاد تساوی حریف و یا اعلام پیشنهاد تساوی توسط خود بازیکن نظر دهد در حضور داور و بدون مکث کاپیتن یا سرپرست تیم باید نظر خود را به بازیکن مزبور اعلام نماید. در این مورد حق هیچگونه بررسی پوزیسیون توسط افراد فوق وجود ندارد .
 19. استعمال دخانیات در داخل ساختمان اکیدا ممنوع می باشد.
 20. اسامی سرداور و داوران مسابقات بشرح زیر می باشد :

آقایان : سرداور آقای فرهاد محسن پور – داوران آقایان : علیرضا حاجیان و مهدی دولت خواه

بانوان :  خانم طاهره رئیسی – خانم مهدخت بکاء

 1. کلیه بازیکنان پس از اتمام بازی موظف به اعلام نتیجه بازی و ارائه برگ ثبت امضاء شده خود جهت ثبت نتیجه به داوران می باشند. در غیر اینصورت برای انان باخت منظور می گردد.
 2. کلیه بازیکنان پس از اتمام بازی تماشاچی محسوب می گردند و حسب دستور داوران بایستی سالن مسابقات را ترک نمایند. فقط کاپیتن و در غیاب وی سرپرستان تیمها می توانند به صورت مقطعی از بازیها دیدن نمایند.
 3. هر گونه صحبت و مداخله برای بازیکنان در زمانی که بازی انها ادامه دارد ممنوع خواهد بود.
 4. از گروه بانوان 3 تیم اخر به دسته دوم سقوط خواهند نمود و از گروه اقایان 5 تیم آخر به دسته دوم سقوط خواهندنمود. بدیهی است بازیکنان تیمهائی که بازیکنان آنها در دسته اول باقی خواهند ماند  حق حضور در مسابقات دسته دوم باشگاههای استان را نخواهند داشت ولی تیمهای سقوط کننده می توانند در مسابقات دسته دوم سال جاری شرکت نمایند. 
 5. تیم اول این مسابقات در صورت تمایل و اعلام آمادگی و گرفتن اسپانسر بعنوان سهمیه استان اصفهان جهت شرکت در مسابقات لیگ دسته اول کشور در سال 1390 به فدراسیون شطرنج معرفی خواهد شد.
 6. اعضای هیات ژوری مسابقات ( سرپرست یا کاپیتن تیمها ) به تفکیک بشرح زیر اعلام می گردند:

گروه بانوان : تیمهای خانه فرهنگ ویلاشهر-آموزش و پرورش – آراد – شاهین – ذوب آهن الف

گروه اقایان : تیمهای ایریسا – آرمن الف – هنرمندان – پیشکسوتان – نجف اباد

در صورتیکه هر یک از تیمهای مذکور به نحوی در رسیدگی به اعتراضات رسیده  ذینفع باشند از شرکت در جلسه مربوطه منع خواهند شد و جلسه هیات ژوری بدون حضور انان برگزار می گردد.

 1. در صورت نیاز به تعویق مسابقات یک تیم  در یک دور خاص ( در مورد اعزام بازیکنان به مسابقات رسمی مانند فینال قهرمانی کشور و اعزام حداقل 2 بازیکن از تیم مربوطه یا شرایط خاص دیگر) و با توجه به درخواست کتبی سرپرست یا کاپیتن آن تیم  حداقل یک هفته قبل از شروع آن دور و با ارائه مستندات کتبی مورد نیاز به هیات شطرنج استان و در صورت تصویب هیات بازی مورد نظر به تعویق خواهد افتاد. بدیهی است تاریخ جدید بازیهای معوقه از طریق هیات استان به تیمهای ذینفع اعلام خواهد شد که برگزاری مسابقه در تاریخ مصوب قطعی خواهد بود.   
 2. چوائز نقدی مسابقات برای هر گروه ( بانوان و آقایان ) بشرح زیر است :

تیم اول : معادل 5000000 ریال – تیم دوم : معادل 4000000 ریال – تیم سوم : معادل 3000000 ریال

 1. مرجع اصلی آئین نامه مسابقات بخشنامه تایپی هیات شطرنج استان بوده و مطالب مندرج در سایت فقط جنبه اطلاع رسانی داشته و قابل استناد نخواهد بود.
 2. هر گونه موارد پیش بینی نشده حسب مورد و توسط سرداور مسابقات اعلام خواهد شد.

 

کمیته داوران و برگزاری مسابقات هیات شطرنج استان اصفهان

حامیان


قهرمانان
 • استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
  استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
  قهرمان لیگ برتر باشگاهای کشوربه همراه تیم سایپا وکسب مقام اول (میز3) در سال 1398
  کسب عنوان برترین بازیکن جوان آسیا از سوی فدراسیون شطرنج آسیا (2016)
  شرکت در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی کشور وراه یابی به فینال مسابقات در سال 1396
  نایب قهرمانی لیگ برتر باشگاهای کشوربه همراه تیم ذوب آهن وکسب مقام اول (میز1) در سال 1395
  کسب اخرین نورم استاد بزرگی در مسابقات المپیادجهانی به همراه تیم ملی بزرگسالان
  کسب مقام سوم قهرمانی جهان در رده سنی زیر 18 سال -2016
  کسب مدال طلای تیمی قهرمانی جهان در المپیاد زیر 16 سال 2015 - مغولستان
  کسب عنوان قهرمانی اسیا در رده سنی زیر 16 سال - 2015(کره جنوبی)
  کسب مقام دوم مشترک اوپن گرجستان 2015
  کسب اولین نورم استادبزرگی در تیرماه 94 (بلغارستان)
  کسب عنوان استادی بین المللی در فروردین 94(تایلند)
  کسب عنوان سومی تیمی مسابقات المپیاد جهانی 2014 مجارستان
  قهرمان اسیا در رده سنی زیر 16 سال -2014- هند
  کسب مدال تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2014
  کسب مدال برنز تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2013
  مقام دومی قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 14 سال - ایران 2013
  مقام دوم تيمي و كسب مدال نقره ميز 5 در المپياد جهاني زير 16 سال (تركيه - 2012)
  مقام اول تیمی مسابقات قونیه - ترکیه 2012
  قهرمان اسیا در رده سنی زیر 14 سال سريلانكا و کسب مدال تیمی زیر 14 سال
  کسب مدال نقره تیمی سریع زیر 14 سال سریلانکا 2012
  مقام چهارم (مشترک با سوم ) جهان زیر 12 سال برزیل 2011
  قهرمان اسيا زير 12 سال فیلیپین 2011
  مقام ششم جهان زیر 12 سال 2010 یونان
  مقام هفتم جهان زیر 10 سال ترکیه 2009
  قهرمان اسيا زیر 10 سال 2009 هند و همچنین طلای تیمی زیر 10 سال
  مقام اول كشور در رده سني زير 12 سال
  مقام چهارم مسابقات زیر 14 سال قهرمانی جهان 2011
  قهرمان کشوردر سال 90-1389
  کسب مدال طلای asean ویتنام 2009 و اخذ عنوان استادی فیده
  کسب مدال تیمی زیر 10 سال - ویتنام 2008

 • استاد بین المللی نیما جوانبخت
  استاد بین المللی نیما جوانبخت
  کسب مقام سوم اسیا در رده سنی زیر 20 سال - 2015 قرقیزستان
  کسب مقام قهرمانی کشور در رده سنی زیر 20 سال - 1394
  کسب مقام دومی مسابقات سریع و چهارمی متعارف قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 18 سال -ایران 2013
  كسب مقام دوم تيمي در مسابقات المپياد جهاني زير 16 سال (استانبول 2012)
  مقام چهارم زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
  مقام اول اسيا در مسابقات سريع و بليتس زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
  مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
  مقام ششم مسابقات قهرمانی جهان در رده سنی زیر 16 سال 2011
  قهرمان جشنواره سراسری کشور در سال 90
  مدال نقره زیر 16 سال اسیا فیلیپین 2011
  نفر سوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال
  مدال برنز تیمی المپیاد جهانی2011 - مدال طلای انفرادی المپیاد جهانی 2011
  مدال طلای تیمی مسابقات ازاد ترکیه 2011

 • استاد فیده انوشا مهدیان
  استاد فیده انوشا مهدیان
  نائب قهرمان مسابقات برق آسا زون غرب آسیا رده زیر 20 سال 2022 - قرقیزستان
  مقام سوم مسابقات المپیاد جهانی گروه B سال 2022 - هند
  نایب قهرمان مسابقات قهرمانی بانوان کشور سال 1400 و عضویت در تیم ملی بزرگسالان کشور - کرمانشاه
  مقام سوم مسابقات جوانان آسیا رده زیر 20 سال 2021 - کسب دومین نورم استادی بین المللی - سریلانکا
  قهرمان تیمی(تیم سایپا تهران)مسابقات لیگ برتر کشور 1398 - تهران
  مقام سوم مسابقات نوجوانان جهان رده زیر 16 سال 2019 - هند
  نایب قهرمان مسابقات قهرمانی بانوان کشور سال 1398 و عضویت در تیم ملی بزرگسالان کشور - رشت
  مقام سوم مسابقات زون 3/1 بانوان آسیا سال 2019 - کسب اولین نورم استادی بین المللی - اردن
  نائب قهرمان تیمی(تیم ذوب آهن اصفهان) لیگ برتر کشور 1397 - تهران
  قهرمان مسابقات قهرمانی بانوان کشور سال 1397 و عضویت در تیم ملی بزرگسالان کشور - گرگان
  نایب قهرمان مسابقات قهرمانی کشور رده زیر 16 سال 1397 - قزوین
  نایب قهرمان مسابقات قهرمانی کشور رده زیر 20 سال 1397 - زنجان
  مقام سوم تیمی مسابقات المپیاد جهانی شطرنج رده زیر 16 سال 2018 - هند
  قهرمان میز بانوان(تیم ذوب آهن اصفهان)مسابقات لیگ برتر کشور 1396 - رشت
  نائب قهرمان مسابقات قهرمانی کشور رده زیر 20 سال 1396 - گرگان
  قهرمان مسابقات قهرمانی کشور رده زیر 16 سال 1396 - ساری
  نائب قهرمان مسابقات قهرمانی سریع آسیا رده زیر 20 سال 1396 - شیراز
  نائب قهرمان تیمی(تیم ذوب آهن اصفهان)مسابقات لیگ برتر کشور 1395 - تهران
  نایب قهرمان مراحل اول و دوم مسابقات قهرمانی کشور رده زیر 14 سال 1395 - سمنان
  نایب قهرمان مرحله اول مسابقات قهرمانی کشور رده زیر 20 سال 1395 - یزد
  مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده زیر 14 سال 1394 - قزوین
  قهرمان مسابقات قهرمانی کشور رده زیر 20 سال 1394 - ماهشهر
  قهرمان مسابقات قهرمانی کشور رده زیر 12 سال 1393 - ساری
  مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده زیر 12 سال 1392 - قزوین

 • هستی خسروی
  هستی خسروی
  مقام دوم زیر ۱۶ سال قهرمانی کشور در سال ۱۴۰۳
  مقام دوم زیر 12 سال استان - 1398
  مقام دوم رده سنی زیر 10 سال1396
  کسب عنوان سومی قهرمانی جهان در رده سنی زیر 8 سال -216
  قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
  نایب قهرمان رده سنی زیر 6 سال جشنواره کشور - 1392

 • محمد صادق نادری
  محمد صادق نادری
  قهرمان مسابقات اماتوزی اسیا- اصفهان 2016
  نایب قهرمان رده سنی زیر 14 سال پسران - 1394

 • محسن ترکان
  محسن ترکان
  نایب قهرمان مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
 • امیرحسین بادکوبی
  امیرحسین بادکوبی
  کسب مقام سوم رده سنی زیر 14 سال کشور در سال 1391
  كسب مقام اول اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان -1391)
  نایب قهرمان مسابقات زیر 20 سال کشور در سال 1391
  مقام سوم در رده سنی زیر 12 سال در سال 90-1389

 • علیرضا آقائی
  علیرضا آقائی
  کسب مقام سوم رده سنی زیر 18 سال کشور در سال 1391
  مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا(سريلانكا2012)
  نفر دوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال در سال 90-1389
  تکرار مقام دوم رده سنی زیر 16 سال کشور - سال 91-1390

 • فراز قلعه دار
  فراز قلعه دار
  نايب قهرمان اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان - 1391)
  قهرمان کشور در سال 1390 (رده سنی زیر 20سال)

 • استاد فيده پرنيان عباسي
  استاد فيده پرنيان عباسي
  کسب مقام سوم رده سنی زیر 12 سال کشور در سال 1391
  کسب مقام اول مشترک و عنوان استادي فيده مسابقات اسه ان در مسابقات اسه ان 2012
  مقام دوم قهرمانی کشور در رده زیر 10سال- سال 90-1389

 • رامیلا واگوهیان
  رامیلا واگوهیان
  مقام سوم زیر 18 سال 1396
  کسب مقام سوم بازیهای سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 15 سال دختران - تهران 2016
  نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
  نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 18 سال - 1393
  مقام سوم قهرمانی کشور - رده سنی زیر 14 سال - 1392
  مقام دوم زیر 8سال کشور در سال 1388

 • ارسلان بزرگزاد
  ارسلان بزرگزاد
  قهرمان بلیتس زیر ۸ سال کشور در سال ۱۴۰۲
 • اشکان ازلی
  اشکان ازلی
  نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 16 سال(1392) و راهیابی به مسابقات قهرمانی اسیا(2014)
 • طناز ازلی
  طناز ازلی
  مقام سوم مسابقات قهرمانی بانوان کشور سال 1397 و عضویت در تیم ملی کشور
  نائب قهرمان کشور در رده سنی زیر 18 سال 1397
  مقام دوم مسابقات آسیایی رده سنی زیر 16 سال 2017
  مقام سوم سریع قهرمانی آسیا رده سنی زیر 16 سال 2017
  قهرمان کشور دررده سنی زیر16سال دختران 1395
  نایب قهرمان رده سنی زیر 15 سال دختران مدارس اسیا و کسب عنوان wcm - تهران 2016
  نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 14 سال - 1393

 • فاطمه مشهدی
  فاطمه مشهدی
  قهرمان کشور در رده سنی زیر ۱۶ سال در سال ۱۴۰۲
  نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر ۱۶ سال مسابقات سریع در سال ۱۴۰۲
  مقام اول کشور در رده سنی زیر 12 سال - 1398
  کسب مقام سوم زیر 12 سال کشور درسال 1397
  مقام سوم رده سنی زیر 10 سال 1396
  کسب عنوان دومی مسابقات سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 9 سال دختران - تهران 2016
  نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
  قهرمان کشور در جشنواره کشوری رده سنی زیر 6 سال - تهران - 1392

 • کیارش نجفی
  کیارش نجفی
  1390- مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا2011
  قهرمان استات اصفهان در رده سنی زیر 16 سال - 1394

 • خشایار رجبی
  خشایار رجبی
  مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا - 2011
 • امید کریمی
  امید کریمی
  دارنده مدال برنز قهرمانی کشور کم بینایان و نابینایان - 1395 رامسر
 • عسل کاظم زاده
  عسل کاظم زاده
  کسب عنوان بهترین بازیکن ریتینگ دار زیر 1900 بانوان اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  قهرمان استان در رده سنی زیر 12 سال - 1393
  راهیابی به فینال قهرمانی کشور بانوان (انتخابی تیم ملی بزرگسالان)1393
  قهرمان استان در رده سني زير 10 سال دختران -1391
  قهرمان استان در رده سنی زیر 20 سال دختران - سال 1390
  مقام هفتم رده سنی زیر 10 سال کشور - سال 91-1390
  مقام چهارم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر 8 سال 90-1389

 • ایدا عباسی
  ایدا عباسی
  نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390 و قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران
  نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390
  قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران

 • مسعود ایرانپور
  مسعود ایرانپور
  بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 1800 مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
 • علی کدخدائی
  علی کدخدائی
  بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 2000 مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
 • محمد جواد نادری
  محمد جواد نادری
  بهترین بازیکن بدون ریتینگ مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
 • نگین ماجد
  نگین ماجد
  کسب عنوان بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 1700 مسابقات اماتوری بانوان اسیا-اصفهان 2016
 • ارشیا محمدیان سبچانی
  ارشیا محمدیان سبچانی
  مقام سوم زیر ۱۴ سال قهرمانی کشور در سال ۱۴۰۳
  قهرمان کشور در مسابقات استاندارد زیر ۱۴ سال ۱۴۰۲
  قهرمان رده سنی زیر ۱۴ سال مسابقات سریع قهرمانی کشور در سال ۱۴۰۲
  مقام دوم رده سنی زیر ۱۲ سال مسابقات برق آسای قهرمانی کشور - تهران 1401
  مقام سوم مسابقات برق اسای آسیایی در رده سنی زیر ۱۲ سال در بالی اندنزی - 2022
  قهرمان زیر 10سال استان - 1398

 • امیر محمد نوروزی
  امیر محمد نوروزی
  مقام سوم رده سنی زیر ۱۰ سال قهرمانی کشور در سال ۱۴۰۳
 • آرش جعفری قورتانی
  آرش جعفری قورتانی
  قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال - 1398
  قهرمان زیر 6 سال پسران در سال 1395

 • آرین اعتمادی
  آرین اعتمادی
  مدال برنز زیر 14 سال کشور - 1398
  قهرمان زیر 10 سال پسران استان در سال 1395

 • استاد فیده بانوان مائده یوسفیان
  استاد فیده بانوان مائده یوسفیان
  قهرمان زیر ۱۴ سال کشور در سال ۱۴۰۳
  کسب مقام دومی جهان در رده سنی زیر 12 سال - گرجستان 2022
  اول تیمی زیر 12 سال اسیا - 2021- انلاین
  مدال برنز زیر 10 سال کشور - 1398
  مقام اول زیر 10 سال استان - 1398
  مقام سوم زیر 8سال جام اینده سازان کشور -اردیبهشت 1397
  مدال برنز زیر 10 سال کشور - 1398

 • شایان ایمن
  شایان ایمن
  قهرمان استان زیر 10 سال 1396
  نایب قهرمان استان زیر 12 سال 1397
  قهرمان استان زیر 12 سال 1398
  نایب قهرمان کشور زیر 14 سال 1399
  نایب قهرمان اسیا زیر14 سال 2021

 • آرش نظریان
  آرش نظریان
  مقام سوم رده سنی زیر ۱۶ سال قهرمانی کشور در سال ۱۴۰۳
  مقام سوم رده سنی زیر ۸ سال قهرمانی استان در سال ۱۳۹۸