یادبود تال با حضور برجسته ترین شطرنجبازان جهان

تاریخ ثبت: 1391/03/20

یادبود تال با حضور برجسته ترین شطرنجبازان جهان


یادبود تال ، بازیهای پر هیجان و تماشایی برجسته ترین شطرنجبازان جهان
هفتمین دوره مسابقات یادبود تالکه با حضور برترین های شطرنج جهان ، از جمله : سه شطرنجباز با درجه بین المللی بالای 2800 ( کارلسن - آرونیان - کرامنیک ) و همچنین هفت تن از برجسته ترینشطرنج بازان جهان ، از جمله : رجبوف - ناکامورا - کاروآنا - موروزویچ - گریسچوک - توماژفسکی - مک شین و با یک دوره مسابقات برق آسای هیجان انگیز جهت تعیین شماره ی آغازین بازیکنان ( برخلاف معمول مسابقات دوره ای کلاسیک که با قرعه کشی شماره هر یک از بازیکنان مشخص می شود ) در مسکو آغاز گردیده بود ؛ سرانجام با قهرمانی الکساندر موروزویچ در بخش برق آسا و قهرمانی مگنوس کارلسن در بخش متعارف پایان یافت .

رده بندی نهایی :

 

 پایگاه خبری تخصصی ورزش شطرنج پایتخت تاریخ وتمدن ایران زمین

" همدان شطرنج "

هفتمین دوره مسابقات یادبود تالکه با حضور برترین های شطرنج جهان ، از جمله : سه شطرنجباز با درجه بین المللی بالای 2800 ( کارلسن - آرونیان - کرامنیک ) و همچنین هفت تن از برجسته ترینشطرنج بازان جهان ، از جمله : رجبوف - ناکامورا - کاروآنا - موروزویچ - گریسچوک - توماژفسکی - مک شین و با یک دوره مسابقات برق آسای هیجان انگیز جهت تعیین شماره ی آغازین بازیکنان ( برخلاف معمول مسابقات دوره ای کلاسیک که با قرعه کشی شماره هر یک از بازیکنان مشخص می شود ) در مسکو آغاز گردیده بود ؛ سرانجام با قهرمانی الکساندر موروزویچ در بخش برق آسا و قهرمانی مگنوس کارلسن در بخش متعارف پایان یافت .

رده بندی نهایی :

 

نقل از " همدان شطرنج "

 
 
 
 
دور هشتم: شکست دوباره مورزویچ و کرامنیک ،بازیها را زنده ببینید!
دقایقی پیش  در دور هشتم مسابقات یادبود تال در ادامه شگفتیها ،بار دیگر دو صدر نشین مسابقات مورزویچ و کرامنیک برابر مک شین و کاروآنا شکست خوردند.بازی ها را هم اکنون مسثقیم ببینید.دو بازی کارلسن با توماشوسکی  و آرونیان با رجبوف ادامه دارد.
 

دور هفتم: شکست صدرجدولی ها از قعر جدولی ها !! مورزویچ و کرامنیک از توماشوسکی و مکشین شکست خوردند

دور هفتم :
مورزویچ و کرامنیک از توماشوسکی و مکشین شکست خوردند و بقیه بازیها مساوی شد.
مورزویچ شانسهای زیادی مقابل توماشفسکی داشت که برعکس شد و آخر بازی قوی کرامنیک نیز برای مکشین خوب شد و کرامنیک باخت. هم اکنون 5 نفر با 4 امتیاز صدرنشینند.
 
Round 7: Saturday, June 16, 2012
Teimour Radjabov
½-½
Fabiano Caruana
Levon Aronian
½-½
Alexander Grischuk
Hikaru Nakamura
½-½
Magnus Carlsen
Ev. Tomashevsky
0-1
Alex. Morozevich
Luke McShane
0-1
Vladimir Kramnik
 
 
 
دورششم:
 
با شکست مورزویچ  برابر ناکامورا ،کرامنیک با پیروزی  برتوماژفسکی در صدر جدول با او شریک شد، اکنون این دو 4 امتیاز دارند،کارلسن ،رجبوف و کاروآنا 3.5 امتیازی هستند وآرونیان و گریسچوک 2.5 امتیاز ،مک شین 2 و توماژفسکی 1.5 امتیاز دارند.
 
 
Round 6: Thursday, June 14, 2012
Fabiano Caruana
0-1
Luke McShane
Vladimir Kramnik
0-1
Ev. Tomashevsky
Alex. Morozevich
1-0
Hikaru Nakamura
Magnus Carlsen
½-½
Levon Aronian
Alexander Grischuk
½-½
Teimour Radjabov
 
 
دور پنجم :
مورزویچ ، آرونیان را شکست داد و رجبف از کارلسن شکست خورد تا اوضاع به نفع مورزویچ باشد و هم اکنون با 4 امتیازو عملکرد 3035  صدرنشین است و بعد از او کارلسن ، کرامنیک و رجبف با 3 امتیاز قرار دارند. امروز بقیه بازیها مساوی شد.
آرونیان یک استراتژی خطرناک را در پیش گرفت و یک سوار در برابر تعدادی پیاده قربانی داد اما نتوانست حرکات درست را در زمان اندکش پیدا کند و با تمام شدن وقتش بازی را باخت. رجبف اجازه داد کارلسن بازی را به توازن بکشاند اما در یک آخر بازی ناخوشایند بازی را باخت.
 
Round 5: Wednesday, June 13, 2012
Alexander Grischuk
½-½
Fabiano Caruana
Teimour Radjabov
1-0
Magnus Carlsen
Levon Aronian
1-0
Alex. Morozevich
Hikaru Nakamura
½-½
Vladimir Kramnik
Ev. Tomashevsky
½-½
Luke McShane
 
 
دورچهارم:
دورچهارم یادبود تال با تداوم صدر نشینی رجبوف و مورزویچ  دنبال شد. امروز این دو صدر نشین با هم بازی داشتند و امتیاز بازی را با هم تقسیم کردند.
 
Round 4: Tuesday, June 12, 2012
Fabiano Caruana
0-1
Ev. Tomashevsky
Luke McShane
½-½
Hikaru Nakamura
Vladimir Kramnik
½-½
Levon Aronian
Alex. Morozevich
½-½
Teimour Radjabov
Magnus Carlsen
½-½
Alexander Grischuk
 
 
بعد از باخت دور اول برابرمورزویچ ، با برد در این دور کاروآنا 50% امتیازات را کسب کرده.
کارلسن انگار روی فرم نیست..
 
نقل از ماهنامه شطرنج

بازیهای امروز پر از ترکیب بود! رجبوف و مورزویچ با 2.5 امتیاز در صدر ،شکست آرونیان و گریچوک از مکشین و مورزویچ، بازیها را زنده ببینید

دور سوم :
در بازی مکشین - آرونیان ، مکشین با قربانی بسیار زیبا شاه آرونیان را بی دفاع کرد و برد ، کرامنیک با قربانی کردن مقابل رجبف توانست تعادل بازی را حفظ کند و بازی مساوی شد. گریچوک هم با یک قربانی غلط باخت!


Round 3: Sunday, June 10, 2012
Magnus Carlsen
½-½
Fabiano Caruana
Alexander Grischuk
1-0
Alex. Morozevich
Teimour Radjabov
½-½
Vladimir Kramnik
Levon Aronian
1-0
Luke McShane
Hikaru Nakamura
½-½
Ev. Tomashevsky
 
 
 
 
 
 
 

رجبوف با 2 امتیاز به تنهایی در صدر ، بازیها را زنده ببینید

تیمور رجبوف با پیروزی برابرمک شین به تنهایی در صدر ایستاد.
 
Round 2: Saturday, June 9, 2012
Fabiano Caruana
½-½
Hikaru Nakamura
Ev. Tomashevsky
½-½
Levon Aronian
Luke McShane
1-0
Teimour Radjabov
Vladimir Kramnik
0-1
Alexander Grischuk
Alex. Morozevich
½-½
Magnus Carlsen
 
Round 1: Friday, June 8, 2012
Alex. Morozevich
1-0 Fabiano Caruana
Magnus Carlsen
½-½
Vladimir Kramnik 
Alexander Grischuk
1-0
Luke McShane
Teimour Radjabov
1-0
Ev. Tomashevsky
Levon Aronian
1-0
Hikaru Nakamura
 
مسابقات یادبود تال  با حضور برجسته ترین شطرنجبازان جهان، در مسکو برگزار می شود. در مسابقات برق آسا  الکساندر موروزویچ همه بزرگان را پشت سر نهاد و با 6.5 امتیاز اول شد. مگنوس کارلسن با همین امتیاز دوم شد و تیمور رجبوف و اآلکساندر گریسچوک با 5.5 امتیاز سوم و چهارم شدند.امروز مسابقات کلاسیک  آغاز می شود و در مهمترین بازیها مرد اول شطرنج جهان  مگنوس کارلسن با  ولادیمیر کرامنیک  و لئون آرونیان با ناکامورا رو به رو می شوند. از ساعاتی دیگر می توانید این بازیهای تماشایی را با کلیک روی دیدن زنده بازیها در پایین صفحه مشاهده نمایید.
 
 
 
فردا در مسکو یادبود تال با حضور برجسته ترین شطرنجبازان جهان وبرترینها در فهرست درجه بین المللی  از جمله سه شطرنجباز با درجه بالای 2800 :کارلسن،آرونیان، کرامنیک و رجبوف،ناکامورا ،کاروآنا ،موروزویچ،گریسچوک ،توماژفسکی و مک شین  با مسابقات هیجان انگیز برق آسا آغاز می شود .در پایان مسابقات مزبور که جوایز بسیار ارزنده ای دارد، مسابقات کلاسیک  شروع خواهد شد.نکته جالب این که شماره شرکت کنندگان در مسابقات دوره ای کلاسیک نه با قرعه کشی که با توجه به رتبه آنها در مسابقات برق آسا تععین می شود! 

دیدن زنده بازیها

هفتمین دوره مسابقه یادبود تال با شرکت 10 ابر استاد بزرگ به صورت دوره ای از 8 تا 18 ژوئن در مسکو برگزار می گردد. روزهای 11 و 15 ژوئن استراحت است. زمان بازیها 100 دقیقه برای 40 حرکت + 50 دقیقه برای 20 حرکت بعدی + 15 دقیقه برای بقیه بازی + 30 ثانیه افزایش زمان از حرکت اول می باشد. بازیها ساعت 15:30 به وقت تهران است به غیر از بازی دور آخر که ساعت 13:30 می باشد. مجموع جوایز صد هزار یورو می باشد.
alt
 

alt

مگنس کارلسن
 

alt

خبر از Chess.co.uk

نقل از ماهنامه شطرنج

نظرات

نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر

حامیان


قهرمانان
  • قهرمانان جهانی - اسیائی و کشوری
    قهرمانان جهانی - اسیائی و کشوری

  • استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    قهرمان لیگ برتر باشگاهای کشوربه همراه تیم سایپا وکسب مقام اول (میز3) در سال 1398
    کسب عنوان برترین بازیکن جوان آسیا از سوی فدراسیون شطرنج آسیا (2016)
    شرکت در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی کشور وراه یابی به فینال مسابقات در سال 1396
    نایب قهرمانی لیگ برتر باشگاهای کشوربه همراه تیم ذوب آهن وکسب مقام اول (میز1) در سال 1395
    کسب اخرین نورم استاد بزرگی در مسابقات المپیادجهانی به همراه تیم ملی بزرگسالان
    کسب مقام سوم قهرمانی جهان در رده سنی زیر 18 سال -2016
    کسب مدال طلای تیمی قهرمانی جهان در المپیاد زیر 16 سال 2015 - مغولستان
    کسب عنوان قهرمانی اسیا در رده سنی زیر 16 سال - 2015(کره جنوبی)
    کسب مقام دوم مشترک اوپن گرجستان 2015
    کسب اولین نورم استادبزرگی در تیرماه 94 (بلغارستان)
    کسب عنوان استادی بین المللی در فروردین 94(تایلند)
    کسب عنوان سومی تیمی مسابقات المپیاد جهانی 2014 مجارستان
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 16 سال -2014- هند
    کسب مدال تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2014
    کسب مدال برنز تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2013
    مقام دومی قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 14 سال - ایران 2013
    مقام دوم تيمي و كسب مدال نقره ميز 5 در المپياد جهاني زير 16 سال (تركيه - 2012)
    مقام اول تیمی مسابقات قونیه - ترکیه 2012
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 14 سال سريلانكا و کسب مدال تیمی زیر 14 سال
    کسب مدال نقره تیمی سریع زیر 14 سال سریلانکا 2012
    مقام چهارم (مشترک با سوم ) جهان زیر 12 سال برزیل 2011
    قهرمان اسيا زير 12 سال فیلیپین 2011
    مقام ششم جهان زیر 12 سال 2010 یونان
    مقام هفتم جهان زیر 10 سال ترکیه 2009
    قهرمان اسيا زیر 10 سال 2009 هند و همچنین طلای تیمی زیر 10 سال
    مقام اول كشور در رده سني زير 12 سال
    مقام چهارم مسابقات زیر 14 سال قهرمانی جهان 2011
    قهرمان کشوردر سال 90-1389
    کسب مدال طلای asean ویتنام 2009 و اخذ عنوان استادی فیده
    کسب مدال تیمی زیر 10 سال - ویتنام 2008

  • استاد بین المللی  نیما جوانبخت
    استاد بین المللی نیما جوانبخت
    کسب مقام سوم اسیا در رده سنی زیر 20 سال - 2015 قرقیزستان
    کسب مقام قهرمانی کشور در رده سنی زیر 20 سال - 1394
    کسب مقام دومی مسابقات سریع و چهارمی متعارف قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 18 سال -ایران 2013
    كسب مقام دوم تيمي در مسابقات المپياد جهاني زير 16 سال (استانبول 2012)
    مقام چهارم زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام اول اسيا در مسابقات سريع و بليتس زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام ششم مسابقات قهرمانی جهان در رده سنی زیر 16 سال 2011
    قهرمان جشنواره سراسری کشور در سال 90
    مدال نقره زیر 16 سال اسیا فیلیپین 2011
    نفر سوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال
    مدال برنز تیمی المپیاد جهانی2011 - مدال طلای انفرادی المپیاد جهانی 2011
    مدال طلای تیمی مسابقات ازاد ترکیه 2011

  • استاد فیده انوشا مهدیان
    استاد فیده انوشا مهدیان
    مقام دوم مسابقات قهرمانی بانوان کشور درسال 1398 وعضویت در تیم ملی
    مقام سوم مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان رده سنی زیر 16 سال(1398)
    مقام سوم مسابقات زون 3/1 آسیا در سال 1398
    مقام اول مسابقات قهرمانی بانوان کشور سال 1397 و عضویت در تیم ملی کشور
    نائب قهرمان کشور در رده سنی زیر16سال 1397
    مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده زیر 20 سال97
    مقام سوم تیمی المپیاد جهانی شطرنج سال 2018
    نائب قهرمان کشور رده زیر 20 سال کشور 96
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 16 سال 1396
    نائب قهرمان مسابقات سریع آسیا رده سنی زیر 20 سال 1396
    نائب قهرمان کشور مرحله اول ودوم رده سنی زیر 14 سال 1395
    نائب قهرمان مرحله اول کشور رده سنی زیر 20سال 1395
    مقام سوم کشور در رده سنی زیر 14 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر ١٢سال _ 1392

  • هستی خسروی
    هستی خسروی
    مقام دوم رده سنی زیر 10 سال1396
    کسب عنوان سومی قهرمانی جهان در رده سنی زیر 8 سال -216
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان رده سنی زیر 6 سال جشنواره کشور - 1392

  • محمد صادق نادری
    محمد صادق نادری
    قهرمان مسابقات اماتوزی اسیا- اصفهان 2016
    نایب قهرمان رده سنی زیر 14 سال پسران - 1394

  • محسن ترکان
    محسن ترکان
    نایب قهرمان مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • امیرحسین بادکوبی
    امیرحسین بادکوبی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 14 سال کشور در سال 1391
    كسب مقام اول اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان -1391)
    نایب قهرمان مسابقات زیر 20 سال کشور در سال 1391
    مقام سوم در رده سنی زیر 12 سال در سال 90-1389

  • علیرضا آقائی
    علیرضا آقائی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 18 سال کشور در سال 1391
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا(سريلانكا2012)
    نفر دوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال در سال 90-1389
    تکرار مقام دوم رده سنی زیر 16 سال کشور - سال 91-1390

  • فراز قلعه دار
    فراز قلعه دار
    نايب قهرمان اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان - 1391)
    قهرمان کشور در سال 1390 (رده سنی زیر 20سال)

  • استاد فيده پرنيان عباسي
    استاد فيده پرنيان عباسي
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 12 سال کشور در سال 1391
    کسب مقام اول مشترک و عنوان استادي فيده مسابقات اسه ان در مسابقات اسه ان 2012
    مقام دوم قهرمانی کشور در رده زیر 10سال- سال 90-1389

  • رامیلا واگوهیان
    رامیلا واگوهیان
    مقام سوم زیر 18 سال 1396
    کسب مقام سوم بازیهای سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 15 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 18 سال - 1393
    مقام سوم قهرمانی کشور - رده سنی زیر 14 سال - 1392
    مقام دوم زیر 8سال کشور در سال 1388

  • اشکان ازلی
    اشکان ازلی
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 16 سال(1392) و راهیابی به مسابقات قهرمانی اسیا(2014)
  • طناز ازلی
    طناز ازلی
    مقام سوم مسابقات قهرمانی بانوان کشور سال 1397 و عضویت در تیم ملی کشور
    نائب قهرمان کشور در رده سنی زیر 18 سال 1397
    مقام دوم مسابقات آسیایی رده سنی زیر 16 سال 2017
    مقام سوم سریع قهرمانی آسیا رده سنی زیر 16 سال 2017
    قهرمان کشور دررده سنی زیر16سال دختران 1395
    نایب قهرمان رده سنی زیر 15 سال دختران مدارس اسیا و کسب عنوان wcm - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 14 سال - 1393

  • فاطمه مشهدی
    فاطمه مشهدی
    مقام اول کشور در رده سنی زیر 12 سال - 1398
    کسب مقام سوم زیر 12 سال کشور درسال 1397
    مقام سوم رده سنی زیر 10 سال 1396
    کسب عنوان دومی مسابقات سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 9 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در جشنواره کشوری رده سنی زیر 6 سال - تهران - 1392

  • کیارش نجفی
    کیارش نجفی
    1390- مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا2011
    قهرمان استات اصفهان در رده سنی زیر 16 سال - 1394

  • خشایار رجبی
    خشایار رجبی
    مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا - 2011
  • امید کریمی
    امید کریمی
    دارنده مدال برنز قهرمانی کشور کم بینایان و نابینایان - 1395 رامسر
  • عسل کاظم زاده
    عسل کاظم زاده
    کسب عنوان بهترین بازیکن ریتینگ دار زیر 1900 بانوان اماتوری اسیا- اصفهان 2016
    قهرمان استان در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    راهیابی به فینال قهرمانی کشور بانوان (انتخابی تیم ملی بزرگسالان)1393
    قهرمان استان در رده سني زير 10 سال دختران -1391
    قهرمان استان در رده سنی زیر 20 سال دختران - سال 1390
    مقام هفتم رده سنی زیر 10 سال کشور - سال 91-1390
    مقام چهارم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر 8 سال 90-1389

  • ایدا عباسی
    ایدا عباسی
    نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390 و قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران
    نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390
    قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران

  • مسعود ایرانپور
    مسعود ایرانپور
    بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 1800 مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • علی کدخدائی
    علی کدخدائی
    بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 2000 مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • محمد جواد نادری
    محمد جواد نادری
    بهترین بازیکن بدون ریتینگ مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • نگین ماجد
    نگین ماجد
    کسب عنوان بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 1700 مسابقات اماتوری بانوان اسیا-اصفهان 2016
  • آرش جعفری قورتانی
    آرش جعفری قورتانی
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال - 1398
    قهرمان زیر 6 سال پسران در سال 1395

  • آرین اعتمادی
    آرین اعتمادی
    مدال برنز زیر 14 سال کشور - 1398
    قهرمان زیر 10 سال پسران استان در سال 1395

  • مائده یوسفیان
    مائده یوسفیان
    مدال برنز زیر 10 سال کشور - 1398