مسابقه فوق استاد بزرگی در هلند

تاریخ ثبت: 1390/07/25

مسابقه فوق استاد بزرگی در هلند

کرامنیک وشیه لاگراو را هم بر!

دور پنجم تورنومنت فوق استادبزرگی در هلند با یک پیروزی مهم دیگر برای کرامنیک و شکست پولگار برابر ژیری به پایان رسید تا کرامنیک با 4.5 امتیاز از 5 بازی صدرنشین مطلق این مسابقلت باشد. کرامنیک با 2.5 امتیاز از 3 بازی فاتح دور رفت

دور دوم مسابقات بزرگ هلند با دومین پیروزی کرامنیک دنبال شد.او در این دور  زن اول شطرنج جهان یودیت پولگار را مغلوب کرد. بازی لاگراو با ژیری هم با نتیجه مساوی به پایان رسید.

در کنار این بازی ها ، رقابت های دیگری نیز برگزار می شود که تورنومنت آزاد با 9 دور بازی با حضور 90 شطرنج باز است که متوسط ریتینگ 2000 دارند.

جایزه ی نفر اول تورنومنت آزاد 3000 یورو خواهد بود.گروه شطرنج بازان آماتور هم 84 شرکت کننده دارد که جایزه ی نفر اول 250 یورو است.

اما در گروه استادبزرگان ، شطرنج بازان دیروز ، شنبه به بازی ها رسیدند.

در دور نخست واشیه لاگراو حریف پولگار بود که مصاف این دو استاد بزرگ به تساوی انجامید،اما این کرامنیک بود که با شکست ژیری در یک بازی زیبا اولین امتیاز را کسب کرد.

اما کرامنیک برد شیرینی به دست آورد و ژیری را شکست داد. دور دوم ژیری با لاگراو دیدار می کند و کرامنیک در بازی ای مشکل به مصاف پولگار می رود.

پیروزی کرامنیک برژیری در دور نخست
مسابقه فوق استاد بزرگی  هلند با حضور  ولادیمیر کرامنیک  ،یودیت پولگار وشیه لا گراو و انیش ژیری  در تراز 20 با متوسط درجه بین المللی 2732 آغاز شد.در دور نخست  کرامنیک برژیری  پیروز شد و بازی لاگراو با پولگار مساوی تمام شد.بازیها و مشروح خبر را در منبع خبر ببینید.
 

نقل از سایت ماهنامه شطرنج

15th Unive Tournament 2011 in Hoogeveen, Netherlands

The double round robin Crown Group has four players: Vladimir Kramnik, Anish Giri, Maxime Vachier Lagrave and Judit Polgar, have an average rating of 2732, making this a Category 20 event. There are also side tournaments: the Unive Open is a nine-round Swiss with around 90 players with a minimum rating of 2000. It has a prize fund of €7,500, with a first prize of €3,000. The Amateur Tournament is in two groups: a Morning and an Afternoon Group, each with a maximum of 84 players. The first prize for both groups is €250.

Round one

The players arrived on Saturday, with a serious glitch: Maxime Vachier Lagrave was quite agitated because his notebook computer would not start. "If you think that is an unimportant detail," says the tournament bulletin, "you are mistaken. A laptop with a database and chess engines is the main asset of the modern master. If it fails his Elo rating drops by many points – and he feels like a modern businessman with an Internet-less BlackBerry." Fortunately the problem was solved, as the grateful smile on Maxime's face revealed.


A picture from the opening ceremony, with Kramnik, Vachier-Lagrave, Giri and Polgar


The first round brought a victory by Vladimir Kramnik over Dutch GM Anish Giri

[Event "15th Unive Crown"] [Site "Hoogeveen NED"] [Date "2011.10.16"] [Round "1"] [White "Kramnik, V."] [Black "Giri, A."] [Result "1-0"] [ECO "E97"] [WhiteElo "2791"] [BlackElo "2722"] [PlyCount "69"] [EventDate "2011.10.16"] 1. Nf3 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 Bg7 4. e4 d6 5. d4 O-O 6. Be2 e5 7. O-O Nc6 8. d5 Ne7 9. b4 Nh5 10. g3 f5 11. Ng5 Nf6 12. Bf3 c6 13. Ba3 $146 {A new move by Kramnik.} cxd5 14. exd5 e4 15. Be2 Ne8 16. Rc1 h6 17. Ne6 Bxe6 18. dxe6 Nc7 19. b5 Be5 20. Qb3 Kg7 $6 {The king is not going to be happy on that square.} ({ The young Dutch GM should have probably taken the pawn right away.} 20... Nxe6) 21. Rfd1 Nxe6 22. c5 Nd4 23. Rxd4 {The logical exchange sacrifice - Kramnik is winning.} Bxd4 24. cxd6 Ng8 25. Nd5 Kh8 26. Rc7 Be5 27. Bb2 (27. Re7 {is quicker:} Bf6 (27... Bg7 28. Nf4) 28. Nf4 Bxe7 29. Nxg6+ Kg7 30. dxe7 {wins}) 27... Qxd6 28. Rxb7 g5 29. b6 a5 30. Bh5 Rab8 31. Ra7 Bxb2 32. Qxb2+ Nf6 33. Bf7 Kg7 {Kramnik in his element.} 34. Rd7 Qc6 35. Be6+ 1-0


Kramnik and Giri analyse in the press room after their game


Hands moving pieces in the analysis of a position


Former World Champion Vladimir Kramnik starts with a win

[Event "15th Unive Crown"] [Site "Hoogeveen NED"] [Date "2011.10.16"] [Round "1"] [White "Vachier Lagrave, M."] [Black "Polgar, Ju"] [Result "1/2-1/2"] [ECO "E17"] [WhiteElo "2715"] [BlackElo "2701"] [PlyCount "127"] [EventDate "2011.10.16"] 1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nf3 b6 4. g3 Bb7 5. Bg2 Be7 6. O-O O-O 7. Re1 a5 8. Bg5 c5 9. Nc3 cxd4 10. Qxd4 h6 11. Bxf6 Bxf6 12. Qd2 Na6 13. Rac1 Rc8 14. b3 Nc5 15. Nd4 Bxg2 16. Kxg2 d5 17. cxd5 Ne4 18. Nxe4 Qxd5 19. Qd3 Qxd4 20. Qxd4 Bxd4 21. Nd6 Rxc1 22. Rxc1 Rd8 23. Rc6 Bc5 24. Nc4 Rd1 25. a4 Re1 26. e3 Rb1 27. Nxb6 Bb4 28. Nc4 Rxb3 29. Ra6 g5 30. Nxa5 Bxa5 31. Rxa5 Ra3 32. g4 Kg7 33. Ra8 Kg6 34. a5 Ra4 35. h3 Ra2 36. a6 Kf6 37. Ra7 Ra4 38. Kf3 Ra2 39. Kg3 Kg6 40. Ra8 Kg7 41. f4 Ra3 42. Kf3 gxf4 43. Kxf4 Kf6 44. h4 Ra4+ 45. e4 Ra5 46. h5 e5+ 47. Ke3 Ra4 48. a7 Kg7 49. Kd3 Rd4+ 50. Kc3 Ra4 51. Kb3 Ra1 52. Kb4 Ra2 53. Kc5 Ra6 54. Kd5 Ra5+ 55. Kd6 Kh7 56. Kc6 Ra1 57. Kb6 Rb1+ 58. Kc5 Ra1 59. Kd6 Ra5 60. Re8 Rxa7 61. Rxe5 Kg7 62. Rf5 Ra6+ 63. Ke5 f6+ 64. Kf4 1/2-1/2

Schedule and results

Round 1 – Sunday, October 16, 2011, 14:00h
Vachier-Lagrave, Maxime
½-½
Polgar, Judit
Kramnik, Vladimir
1-0
Giri, Anish
Round 2 – Monday, October 17, 2011, 14:00h
Vachier-Lagrave, Maxime
  Giri, Anish
Polgar, Judit
  Kramnik, Vladimir
Round 3 – Tuesday, October 18, 2011, 14:00h
Giri, Anish
  Polgar, Judit
Kramnik, Vladimir
  Vachier-Lagrave, Maxime
Round 4 – Thursday, October 20, 2011, 14:00h
Polgar, Judit
  Vachier-Lagrave, Maxime
Giri, Anish
  Kramnik, Vladimir
Round 5 – Friday, October 21, 2011, 14:00h
Vachier-Lagrave, Maxime
  Kramnik, Vladimir
Polgar, Judit
  Giri, Anish
Round 6 – Saturday, October 22, 2011, 14:00h
Giri, Anish
  Vachier-Lagrave, Maxime
Kramnik, Vladimir
  Polgar, Judit

The Open is under way, and four players lead with 3.0/3 points: Tiviakov, Baklan, Zherebukh and Lenderman. All available games are provided below.


 

Pictures by Jeroen van den Belt and the official web site.

نظرات

نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر

حامیان


قهرمانان
  • قهرمانان جهانی - اسیائی و کشوری
    قهرمانان جهانی - اسیائی و کشوری

  • استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    قهرمان لیگ برتر باشگاهای کشوربه همراه تیم سایپا وکسب مقام اول (میز3) در سال 1398
    کسب عنوان برترین بازیکن جوان آسیا از سوی فدراسیون شطرنج آسیا (2016)
    شرکت در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی کشور وراه یابی به فینال مسابقات در سال 1396
    نایب قهرمانی لیگ برتر باشگاهای کشوربه همراه تیم ذوب آهن وکسب مقام اول (میز1) در سال 1395
    کسب اخرین نورم استاد بزرگی در مسابقات المپیادجهانی به همراه تیم ملی بزرگسالان
    کسب مقام سوم قهرمانی جهان در رده سنی زیر 18 سال -2016
    کسب مدال طلای تیمی قهرمانی جهان در المپیاد زیر 16 سال 2015 - مغولستان
    کسب عنوان قهرمانی اسیا در رده سنی زیر 16 سال - 2015(کره جنوبی)
    کسب مقام دوم مشترک اوپن گرجستان 2015
    کسب اولین نورم استادبزرگی در تیرماه 94 (بلغارستان)
    کسب عنوان استادی بین المللی در فروردین 94(تایلند)
    کسب عنوان سومی تیمی مسابقات المپیاد جهانی 2014 مجارستان
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 16 سال -2014- هند
    کسب مدال تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2014
    کسب مدال برنز تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2013
    مقام دومی قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 14 سال - ایران 2013
    مقام دوم تيمي و كسب مدال نقره ميز 5 در المپياد جهاني زير 16 سال (تركيه - 2012)
    مقام اول تیمی مسابقات قونیه - ترکیه 2012
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 14 سال سريلانكا و کسب مدال تیمی زیر 14 سال
    کسب مدال نقره تیمی سریع زیر 14 سال سریلانکا 2012
    مقام چهارم (مشترک با سوم ) جهان زیر 12 سال برزیل 2011
    قهرمان اسيا زير 12 سال فیلیپین 2011
    مقام ششم جهان زیر 12 سال 2010 یونان
    مقام هفتم جهان زیر 10 سال ترکیه 2009
    قهرمان اسيا زیر 10 سال 2009 هند و همچنین طلای تیمی زیر 10 سال
    مقام اول كشور در رده سني زير 12 سال
    مقام چهارم مسابقات زیر 14 سال قهرمانی جهان 2011
    قهرمان کشوردر سال 90-1389
    کسب مدال طلای asean ویتنام 2009 و اخذ عنوان استادی فیده
    کسب مدال تیمی زیر 10 سال - ویتنام 2008

  • استاد بین المللی  نیما جوانبخت
    استاد بین المللی نیما جوانبخت
    کسب مقام سوم اسیا در رده سنی زیر 20 سال - 2015 قرقیزستان
    کسب مقام قهرمانی کشور در رده سنی زیر 20 سال - 1394
    کسب مقام دومی مسابقات سریع و چهارمی متعارف قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 18 سال -ایران 2013
    كسب مقام دوم تيمي در مسابقات المپياد جهاني زير 16 سال (استانبول 2012)
    مقام چهارم زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام اول اسيا در مسابقات سريع و بليتس زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام ششم مسابقات قهرمانی جهان در رده سنی زیر 16 سال 2011
    قهرمان جشنواره سراسری کشور در سال 90
    مدال نقره زیر 16 سال اسیا فیلیپین 2011
    نفر سوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال
    مدال برنز تیمی المپیاد جهانی2011 - مدال طلای انفرادی المپیاد جهانی 2011
    مدال طلای تیمی مسابقات ازاد ترکیه 2011

  • استاد فیده انوشا مهدیان
    استاد فیده انوشا مهدیان
    مقام دوم مسابقات قهرمانی بانوان کشور درسال 1398 وعضویت در تیم ملی
    مقام سوم مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان رده سنی زیر 16 سال(1398)
    مقام سوم مسابقات زون 3/1 آسیا در سال 1398
    مقام اول مسابقات قهرمانی بانوان کشور سال 1397 و عضویت در تیم ملی کشور
    نائب قهرمان کشور در رده سنی زیر16سال 1397
    مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده زیر 20 سال97
    مقام سوم تیمی المپیاد جهانی شطرنج سال 2018
    نائب قهرمان کشور رده زیر 20 سال کشور 96
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 16 سال 1396
    نائب قهرمان مسابقات سریع آسیا رده سنی زیر 20 سال 1396
    نائب قهرمان کشور مرحله اول ودوم رده سنی زیر 14 سال 1395
    نائب قهرمان مرحله اول کشور رده سنی زیر 20سال 1395
    مقام سوم کشور در رده سنی زیر 14 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر ١٢سال _ 1392

  • هستی خسروی
    هستی خسروی
    مقام دوم رده سنی زیر 10 سال1396
    کسب عنوان سومی قهرمانی جهان در رده سنی زیر 8 سال -216
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان رده سنی زیر 6 سال جشنواره کشور - 1392

  • محمد صادق نادری
    محمد صادق نادری
    قهرمان مسابقات اماتوزی اسیا- اصفهان 2016
    نایب قهرمان رده سنی زیر 14 سال پسران - 1394

  • محسن ترکان
    محسن ترکان
    نایب قهرمان مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • امیرحسین بادکوبی
    امیرحسین بادکوبی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 14 سال کشور در سال 1391
    كسب مقام اول اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان -1391)
    نایب قهرمان مسابقات زیر 20 سال کشور در سال 1391
    مقام سوم در رده سنی زیر 12 سال در سال 90-1389

  • علیرضا آقائی
    علیرضا آقائی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 18 سال کشور در سال 1391
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا(سريلانكا2012)
    نفر دوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال در سال 90-1389
    تکرار مقام دوم رده سنی زیر 16 سال کشور - سال 91-1390

  • فراز قلعه دار
    فراز قلعه دار
    نايب قهرمان اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان - 1391)
    قهرمان کشور در سال 1390 (رده سنی زیر 20سال)

  • استاد فيده پرنيان عباسي
    استاد فيده پرنيان عباسي
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 12 سال کشور در سال 1391
    کسب مقام اول مشترک و عنوان استادي فيده مسابقات اسه ان در مسابقات اسه ان 2012
    مقام دوم قهرمانی کشور در رده زیر 10سال- سال 90-1389

  • رامیلا واگوهیان
    رامیلا واگوهیان
    مقام سوم زیر 18 سال 1396
    کسب مقام سوم بازیهای سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 15 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 18 سال - 1393
    مقام سوم قهرمانی کشور - رده سنی زیر 14 سال - 1392
    مقام دوم زیر 8سال کشور در سال 1388

  • اشکان ازلی
    اشکان ازلی
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 16 سال(1392) و راهیابی به مسابقات قهرمانی اسیا(2014)
  • طناز ازلی
    طناز ازلی
    مقام سوم مسابقات قهرمانی بانوان کشور سال 1397 و عضویت در تیم ملی کشور
    نائب قهرمان کشور در رده سنی زیر 18 سال 1397
    مقام دوم مسابقات آسیایی رده سنی زیر 16 سال 2017
    مقام سوم سریع قهرمانی آسیا رده سنی زیر 16 سال 2017
    قهرمان کشور دررده سنی زیر16سال دختران 1395
    نایب قهرمان رده سنی زیر 15 سال دختران مدارس اسیا و کسب عنوان wcm - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 14 سال - 1393

  • فاطمه مشهدی
    فاطمه مشهدی
    مقام اول کشور در رده سنی زیر 12 سال - 1398
    کسب مقام سوم زیر 12 سال کشور درسال 1397
    مقام سوم رده سنی زیر 10 سال 1396
    کسب عنوان دومی مسابقات سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 9 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در جشنواره کشوری رده سنی زیر 6 سال - تهران - 1392

  • کیارش نجفی
    کیارش نجفی
    1390- مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا2011
    قهرمان استات اصفهان در رده سنی زیر 16 سال - 1394

  • خشایار رجبی
    خشایار رجبی
    مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا - 2011
  • امید کریمی
    امید کریمی
    دارنده مدال برنز قهرمانی کشور کم بینایان و نابینایان - 1395 رامسر
  • عسل کاظم زاده
    عسل کاظم زاده
    کسب عنوان بهترین بازیکن ریتینگ دار زیر 1900 بانوان اماتوری اسیا- اصفهان 2016
    قهرمان استان در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    راهیابی به فینال قهرمانی کشور بانوان (انتخابی تیم ملی بزرگسالان)1393
    قهرمان استان در رده سني زير 10 سال دختران -1391
    قهرمان استان در رده سنی زیر 20 سال دختران - سال 1390
    مقام هفتم رده سنی زیر 10 سال کشور - سال 91-1390
    مقام چهارم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر 8 سال 90-1389

  • ایدا عباسی
    ایدا عباسی
    نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390 و قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران
    نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390
    قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران

  • مسعود ایرانپور
    مسعود ایرانپور
    بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 1800 مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • علی کدخدائی
    علی کدخدائی
    بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 2000 مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • محمد جواد نادری
    محمد جواد نادری
    بهترین بازیکن بدون ریتینگ مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • نگین ماجد
    نگین ماجد
    کسب عنوان بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 1700 مسابقات اماتوری بانوان اسیا-اصفهان 2016
  • آرش جعفری قورتانی
    آرش جعفری قورتانی
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال - 1398
    قهرمان زیر 6 سال پسران در سال 1395

  • آرین اعتمادی
    آرین اعتمادی
    مدال برنز زیر 14 سال کشور - 1398
    قهرمان زیر 10 سال پسران استان در سال 1395

  • مائده یوسفیان
    مائده یوسفیان
    مدال برنز زیر 10 سال کشور - 1398