برگزاري مسابقات دسته دوم باشگاههاي استان(بانوان)

مسابقات و ریتینگ

تاریخ ثبت خبر: 1391/06/01

ليست قرعه كشي و اسامي بازيكنان(بانوان)

ائين نامه اجرائي مسابقات :

1.       مسابقات روزهای دوشنبه و سه شنبه 13و14 شهريور 91 از ساعت 9 صبح در خانه شطرنج اصفهان برگزار خواهد شد.

2.     قرعه کشی و نتایج مسابقات نیز از طریق سایت www.esfahanchess.ir  اعلام می گردد.لازم به توضيح است كه منبع اصلي و معتبر نتايج و قرعه كشي متن درج شده در پانل خانه شطرنج اصفهان مي باشد.

3.      مسابقات در  5 دور به روش دوره اي برگزار خواهد شد.

4.       زمان بازی برای هر بازیکن 60 دقیقه + 20 ثانیه وقت اضافه به ازای انجام هر حرکت از اولین حرکت (سیستم فیشر)      می باشد. ثبت بازی ها تا آخرین حرکت بازی(حرکت به حرکت) اجباری است. هر گونه استثناء بنا به تشخیص سرداور و با تعدیل در زمان بازیکن خواهد بود.

5.       زمان تأخیر برای هر بازیکن یا تیم یکساعت خواهد بود و در صورت عدم حضور بازیکنان یا تیم ها رأس ساعت 15 بازیکن یا تیم مزبور بازنده خواهد شد.

6.       در صورتی که بیش از دو بازیکن یک تیم غایب باشند برای کل تیم باخت 4 بر صفر منظور خواهد شد و در صورت موافقت بازیکن حریف تنها بازیکن تیم غایب می تواند برای قهرمانی میز بازی خود را انجام دهد.

7.       مسابقات بر روی 4 میز انجام خواهد شد و تیم ها می توانند از 2 بازیکن ذخیره نیز استفاده کنند. بنابراین هر تیم حداقل 4 و حداکثر 6 بازیکن می تواند معرفی نماید. ضمناً سرپرست یا کاپیتن تیم ها می تواند از بین بازیکنان نیز انتخاب شود.

8.       کلیه بازیکنان اصلی و ذخیره و سرپرستان و کاپیتن تیم ها ملزم به تهیه کارت بیمه ورزشی سال 90 و کد عضویت 4 رقمی سیستم جامع فدراسیون خواهند بود.

9.       قوانین بازی های متعارف حاکم بر مسابقات خواهد بود و قرعه کشی مسابقات نیز توسط کامپیوتر(برنامه:Swiss Manager) انجام مي گردد.

10.    به تیم های اول تا سوم  جوائز نقدی به شرح مندرج در ذيل ـ حکم تیمی و کاپ قهرمانی و به نفرات برتر میزهای ششگانه نیز مدال و حکم قهرمانی اهداء می گردد. ضمناً در صورت تساوی امتیازات جوائز نقدی تقسیم نخواهد شد.

با توجه به اينكه تعداد تيمهاي حاضر كمتر از 10 تيم مي باشد جوائز نقدي بشرح زير تعيين مي گردد:

تيم اول : معادل 30% كل وروديه

تيم دوم : معادل 25% كل وروديه

تيم سوم : معادل 20% كل وروديه

11.    پوئن شکنی مسابقات برای تیم ها در صورت تساوی امتیازات برای رده بندی نهائی عبارت است از:

الف) نتیجه ديدار مستقيم تيمها

Match Point امتیازات تیمی(3  امتیاز برای هر برد، یک امتیاز برای هر تساوی و صفر امتیاز برای هر باخت)

 ج) امتيازات (3 براي برد - 2 براي مساوي و 1 براي مساوي - براي بازي انجام نشده امتياز صفر منظور خواهد شد.)

د)  بازي بليتس 5 دقيقه اي

12.    پوئن شکنی مسابقات برای قهرمانی میزها(در صورت تساوی درصد امتیازات کسب شده) به ترتیب اولویت عبارت است از: 1) بوخهولز قطع شده 1 - بوخهولز قطع شده 2 - بوخهولز متوسط 1 - بوخهولز متوسط 2 و مجموع بوخهولز حريفان(حد نصاب لازم برای قهرمانی میزهای 1 تا 4 انجام حداقل 4 بازی و برای میزهای 5 و 6 نیز انجام حداقل 3 بازی خواهد بود.)

13.    ارنج هر دور حداکثر تا 15 دقيقه  قبل از  شروع مسابقات (حداکثر تا ساعت 13:30) باید با امضای کاپیتن یا سرپرست تیم تحویل سرداور داده شود. در غیر این صورت ارنج اصلی(4 میز اول ارنج اصلی) محاسبه می گردد.

مسئولیت اعلام ارنج به صورت تلفنی بر عهده سرپرست تیم می باشد .

14.    در صورت غیبت غیر موجه بازیکنان یا تیمها در طول مسابقات تنبیهات انضباطی در نظر گرفته خواهد شد.

15.    رعایت شئونات اخلاقی ـاسلامی و ورزشی و همچنين رعايت كامل حجاب اسلامي در طول مسابقات الزامی خواهد بود.

16.    در صورت هر گونه اعتراض به رأی داور، سرپرست یا کاپیتن تیم  بلافاصله پس از اتمام بازی - قبل از قرعه كشي دور بعد و در همان دور موظف خواهد بود تا اعتراض کتبی خود را به همراه مبلغ 200/000 ریال به سرداور مسابقات تحویل تا هیأت ژوری تشکیل و تصمیم گیری نماید. در غیر این صورت اعتراض وارد نمی باشد. بدیهی است در صورتی که اعتراض وارده صحیح تشخیص داده شود مبلغ مذکور عودت داده خواهد شد.

17.    داوري مسابقه بر عهده سركار خانم فكاري و مسئوليت فني بر عهده اقاي هدايت سالاري مي باشد.

18.    کلیۀ بازیکنان پس از اتمام بازی موظف به اعلام نتیجه بازی و ارائه برگ ثبت امضاء شده خود جهت ثبت نتیجه به داوران می باشند. در غیر این صورت برای آنان باخت منظور می گردد.

19.   کلیه بازیکنان پس از اتمام بازی تماشاچی محسوب می گردند و حسب دستور داوران بایستی سالن مسابقات را ترک نمایند. فقط کاپیتن و در غیاب وی سرپرست تیم ها می توانند به صورت مقطعی با هماهنگی با داور از بازی ها دیدن نمایند.

20.    دو تیم اول هر گروه به مسابقات دسته اول باشگاه های استان اصفهان که در نیمه دوم سال جاری برگزار خواهد شد صعود می نمایند.

21.    اعضای هیأت ژوری مسابقات 3 نفر سرپرست یا کاپیتن تیم هایی خواهند بود  که در رده های اول تا سوم مسابقات(در هر دور) قرار گرفته باشند. در صورت عدم دسترسی به سرپرست یا کاپیتن تیم های عضو هیأت ژوری و در جهت تسریع در تصمیم گیری از تیم های بعدی استفاده خواهد شد.

22.    در صورتی که هر یک از تیم های مذکور به نحوی در رسیدگی به اعتراضات رسیده ذینفع باشند از شرکت در جلسه مربوطه منع خواهند شد و  از تیم های بعدی بجای آنان استفاده خواهد شد.  

23.    هر گونه موارد پیش بینی نشده حسب مورد و توسط سرداور مسابقات اعلام خواهد شد.

29.    برنامه  مسابقات :

دوشنبه 13 شهريور 91 دور اول ساعت 9 صبح دور دوم ساعت 12 دور سوم ساعت 16
سه شنبه 14 شهريور 91 دور چهارم ساعت 9 صبح دور پاياني ساعت 12 -------------------

 هیأت شطرنج استان اصفهان

 

مسابقات شطرنج دسته دوم باشگاههاي استان (بانوان) در تاريخهاي اعلام شده قبلي (13و14 شهريور)برگزار خواهد شد.

بدينوسيله ضمن تصحيح خبر اعلام مي نمايد مسابقات مذكور در تاريخهاي 13و14شهريور 91 برگزار خواهد شد. تيمهاي بانوان هيات نجف اباد - هيات شهرضا - اموزش و پرورش شهرضا - هيات كاشان - خانه شطرنج اصفهان و تختي اصفهان تا كنون اعلام امادگي نموده و تنها تيم هيات تيران  از شركت در مسابقات انصراف داده است.

نظرات

نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر

حامیان


قهرمانان
  • قهرمانان جهانی - اسیائی و کشوری
    قهرمانان جهانی - اسیائی و کشوری

  • استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    قهرمان لیگ برتر باشگاهای کشوربه همراه تیم سایپا وکسب مقام اول (میز3) در سال 1398
    کسب عنوان برترین بازیکن جوان آسیا از سوی فدراسیون شطرنج آسیا (2016)
    شرکت در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی کشور وراه یابی به فینال مسابقات در سال 1396
    نایب قهرمانی لیگ برتر باشگاهای کشوربه همراه تیم ذوب آهن وکسب مقام اول (میز1) در سال 1395
    کسب اخرین نورم استاد بزرگی در مسابقات المپیادجهانی به همراه تیم ملی بزرگسالان
    کسب مقام سوم قهرمانی جهان در رده سنی زیر 18 سال -2016
    کسب مدال طلای تیمی قهرمانی جهان در المپیاد زیر 16 سال 2015 - مغولستان
    کسب عنوان قهرمانی اسیا در رده سنی زیر 16 سال - 2015(کره جنوبی)
    کسب مقام دوم مشترک اوپن گرجستان 2015
    کسب اولین نورم استادبزرگی در تیرماه 94 (بلغارستان)
    کسب عنوان استادی بین المللی در فروردین 94(تایلند)
    کسب عنوان سومی تیمی مسابقات المپیاد جهانی 2014 مجارستان
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 16 سال -2014- هند
    کسب مدال تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2014
    کسب مدال برنز تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2013
    مقام دومی قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 14 سال - ایران 2013
    مقام دوم تيمي و كسب مدال نقره ميز 5 در المپياد جهاني زير 16 سال (تركيه - 2012)
    مقام اول تیمی مسابقات قونیه - ترکیه 2012
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 14 سال سريلانكا و کسب مدال تیمی زیر 14 سال
    کسب مدال نقره تیمی سریع زیر 14 سال سریلانکا 2012
    مقام چهارم (مشترک با سوم ) جهان زیر 12 سال برزیل 2011
    قهرمان اسيا زير 12 سال فیلیپین 2011
    مقام ششم جهان زیر 12 سال 2010 یونان
    مقام هفتم جهان زیر 10 سال ترکیه 2009
    قهرمان اسيا زیر 10 سال 2009 هند و همچنین طلای تیمی زیر 10 سال
    مقام اول كشور در رده سني زير 12 سال
    مقام چهارم مسابقات زیر 14 سال قهرمانی جهان 2011
    قهرمان کشوردر سال 90-1389
    کسب مدال طلای asean ویتنام 2009 و اخذ عنوان استادی فیده
    کسب مدال تیمی زیر 10 سال - ویتنام 2008

  • استاد بین المللی  نیما جوانبخت
    استاد بین المللی نیما جوانبخت
    کسب مقام سوم اسیا در رده سنی زیر 20 سال - 2015 قرقیزستان
    کسب مقام قهرمانی کشور در رده سنی زیر 20 سال - 1394
    کسب مقام دومی مسابقات سریع و چهارمی متعارف قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 18 سال -ایران 2013
    كسب مقام دوم تيمي در مسابقات المپياد جهاني زير 16 سال (استانبول 2012)
    مقام چهارم زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام اول اسيا در مسابقات سريع و بليتس زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام ششم مسابقات قهرمانی جهان در رده سنی زیر 16 سال 2011
    قهرمان جشنواره سراسری کشور در سال 90
    مدال نقره زیر 16 سال اسیا فیلیپین 2011
    نفر سوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال
    مدال برنز تیمی المپیاد جهانی2011 - مدال طلای انفرادی المپیاد جهانی 2011
    مدال طلای تیمی مسابقات ازاد ترکیه 2011

  • استاد فیده انوشا مهدیان
    استاد فیده انوشا مهدیان
    مقام دوم مسابقات قهرمانی بانوان کشور درسال 1398 وعضویت در تیم ملی
    مقام سوم مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان رده سنی زیر 16 سال(1398)
    مقام سوم مسابقات زون 3/1 آسیا در سال 1398
    مقام اول مسابقات قهرمانی بانوان کشور سال 1397 و عضویت در تیم ملی کشور
    نائب قهرمان کشور در رده سنی زیر16سال 1397
    مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده زیر 20 سال97
    مقام سوم تیمی المپیاد جهانی شطرنج سال 2018
    نائب قهرمان کشور رده زیر 20 سال کشور 96
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 16 سال 1396
    نائب قهرمان مسابقات سریع آسیا رده سنی زیر 20 سال 1396
    نائب قهرمان کشور مرحله اول ودوم رده سنی زیر 14 سال 1395
    نائب قهرمان مرحله اول کشور رده سنی زیر 20سال 1395
    مقام سوم کشور در رده سنی زیر 14 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر ١٢سال _ 1392

  • هستی خسروی
    هستی خسروی
    مقام دوم رده سنی زیر 10 سال1396
    کسب عنوان سومی قهرمانی جهان در رده سنی زیر 8 سال -216
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان رده سنی زیر 6 سال جشنواره کشور - 1392

  • محمد صادق نادری
    محمد صادق نادری
    قهرمان مسابقات اماتوزی اسیا- اصفهان 2016
    نایب قهرمان رده سنی زیر 14 سال پسران - 1394

  • محسن ترکان
    محسن ترکان
    نایب قهرمان مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • امیرحسین بادکوبی
    امیرحسین بادکوبی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 14 سال کشور در سال 1391
    كسب مقام اول اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان -1391)
    نایب قهرمان مسابقات زیر 20 سال کشور در سال 1391
    مقام سوم در رده سنی زیر 12 سال در سال 90-1389

  • علیرضا آقائی
    علیرضا آقائی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 18 سال کشور در سال 1391
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا(سريلانكا2012)
    نفر دوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال در سال 90-1389
    تکرار مقام دوم رده سنی زیر 16 سال کشور - سال 91-1390

  • فراز قلعه دار
    فراز قلعه دار
    نايب قهرمان اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان - 1391)
    قهرمان کشور در سال 1390 (رده سنی زیر 20سال)

  • استاد فيده پرنيان عباسي
    استاد فيده پرنيان عباسي
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 12 سال کشور در سال 1391
    کسب مقام اول مشترک و عنوان استادي فيده مسابقات اسه ان در مسابقات اسه ان 2012
    مقام دوم قهرمانی کشور در رده زیر 10سال- سال 90-1389

  • رامیلا واگوهیان
    رامیلا واگوهیان
    مقام سوم زیر 18 سال 1396
    کسب مقام سوم بازیهای سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 15 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 18 سال - 1393
    مقام سوم قهرمانی کشور - رده سنی زیر 14 سال - 1392
    مقام دوم زیر 8سال کشور در سال 1388

  • اشکان ازلی
    اشکان ازلی
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 16 سال(1392) و راهیابی به مسابقات قهرمانی اسیا(2014)
  • طناز ازلی
    طناز ازلی
    مقام سوم مسابقات قهرمانی بانوان کشور سال 1397 و عضویت در تیم ملی کشور
    نائب قهرمان کشور در رده سنی زیر 18 سال 1397
    مقام دوم مسابقات آسیایی رده سنی زیر 16 سال 2017
    مقام سوم سریع قهرمانی آسیا رده سنی زیر 16 سال 2017
    قهرمان کشور دررده سنی زیر16سال دختران 1395
    نایب قهرمان رده سنی زیر 15 سال دختران مدارس اسیا و کسب عنوان wcm - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 14 سال - 1393

  • فاطمه مشهدی
    فاطمه مشهدی
    مقام اول کشور در رده سنی زیر 12 سال - 1398
    کسب مقام سوم زیر 12 سال کشور درسال 1397
    مقام سوم رده سنی زیر 10 سال 1396
    کسب عنوان دومی مسابقات سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 9 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در جشنواره کشوری رده سنی زیر 6 سال - تهران - 1392

  • کیارش نجفی
    کیارش نجفی
    1390- مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا2011
    قهرمان استات اصفهان در رده سنی زیر 16 سال - 1394

  • خشایار رجبی
    خشایار رجبی
    مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا - 2011
  • امید کریمی
    امید کریمی
    دارنده مدال برنز قهرمانی کشور کم بینایان و نابینایان - 1395 رامسر
  • عسل کاظم زاده
    عسل کاظم زاده
    کسب عنوان بهترین بازیکن ریتینگ دار زیر 1900 بانوان اماتوری اسیا- اصفهان 2016
    قهرمان استان در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    راهیابی به فینال قهرمانی کشور بانوان (انتخابی تیم ملی بزرگسالان)1393
    قهرمان استان در رده سني زير 10 سال دختران -1391
    قهرمان استان در رده سنی زیر 20 سال دختران - سال 1390
    مقام هفتم رده سنی زیر 10 سال کشور - سال 91-1390
    مقام چهارم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر 8 سال 90-1389

  • ایدا عباسی
    ایدا عباسی
    نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390 و قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران
    نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390
    قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران

  • مسعود ایرانپور
    مسعود ایرانپور
    بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 1800 مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • علی کدخدائی
    علی کدخدائی
    بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 2000 مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • محمد جواد نادری
    محمد جواد نادری
    بهترین بازیکن بدون ریتینگ مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • نگین ماجد
    نگین ماجد
    کسب عنوان بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 1700 مسابقات اماتوری بانوان اسیا-اصفهان 2016
  • آرش جعفری قورتانی
    آرش جعفری قورتانی
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال - 1398
    قهرمان زیر 6 سال پسران در سال 1395

  • آرین اعتمادی
    آرین اعتمادی
    مدال برنز زیر 14 سال کشور - 1398
    قهرمان زیر 10 سال پسران استان در سال 1395

  • مائده یوسفیان
    مائده یوسفیان
    مدال برنز زیر 10 سال کشور - 1398